«#НАШЕ РЕТРО» і Редакції Долинського районного радіомовлення оголошено попередження

10.06.2021

Національна рада застосувала санкцію «оголошення попередження» до ТОВ «Наше медіа», с. Мамаївці Чернівецької обл. (логотип «#НАШЕ РЕТРО») – за відсутність супутникового мовлення і до Редакції Долинського районного радіомовлення – через порушення програмної концепції і неподання заяви про переоформлення у зв’язку зі зміною органів управління і власників. Відповідні рішення були ухвалені на засіданні 10 червня.

Моніторинг телерадіопрограм супутникового телеканалу «#НАШЕ РЕТРО» за 29 грудня 2020 року зафіксував відсутність супутникового мовлення за програмною концепцією 24 год/добу. Також ПрАТ «Датагруп», м. Київ, яке є оператором телекомунікацій та оператором супутникового ретранслятора ТОВ «НАШЕ МЕДІА», повідомило, що станом на 2020 рік між компаніями немає чинного договору та послуги з телекомунікацій не надаються. З огляду на це на засіданні Національної ради 12 лютого 2021 року телеканалу «#НАШЕ РЕТРО» було призначено позапланову безвиїзну перевірку.

Під час перевірки директор ТОВ «Наше медіа» підтвердив інформацію про відсутність чинного договору з оператором телекомунікацій та оператором супутникового ретранслятора і відповідно ненадання ним послуг. Також він пояснив, що наразі компанія ТОВ «Наше медіа» перебуває на фінальній стадії підписання договору з іншим супутниковим ретранслятором та оператором телекомунікацій.

Таким чином, Національна рада визнала порушення ліцензіатом частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28, пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і оголосила йому попередження.

Розглянувши результати планової виїзної перевірки КП Редакції Долинського районного радіомовлення, м. Долинська Кіровоградської обл. (ефірне мовлення, позивні: музичний фрагмент пісні «У Долинcькій – весна»), Національна рада оголосила йому попередження. Підставою для застосування санкції стало недотримання програмної концепції та неподання заяви у 30-денний термін про переоформлення ліцензії у зв’язку із зміною відомостей про органи управління та власників. Це свідчить про порушення частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28, частини четвертої статті 35, пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Зазначених ліцензіатів зобов’язано протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.