Нарахування ліцензійного збору триває

19.09.2011

Національна рада на засіданні 12 травня ухвалила рішення про нарахування ліцензійного збору. Такий крок став можливим лише після затвердження нової Методики розрахунків ліцензійного збору Кабінетом Міністрів України.

Національна рада продовжує нараховувати ліцензійний збір у зв’язку з видачею, продовженням та переоформленням ліцензій на мовлення та провайдера програмної послуги. Як повідомлялося раніше, компанії, які ще з кінця минулого року подали заяву з проханням внести зміни до ліцензій, не могли отримати відповіді документи та здійснити оплату через відсутність Методики розрахунків.

Перші два рішення про нарахування ліцензійного збору за переоформлення ліцензій на мовлення і провайдера програмної послуги та нарахування ліцензійного збору за видачу, продовження ліцензій Національна рада ухвалила ще 27 квітня 2011 року. За словами голови Національної ради Володимира Манжосова, станом на сьогодні видано вже 438 рахунків, залишилося ще 102 , які будуть опрацьовані найближчим часом.

Нагадаємо, що при визначенні кінцевої вартості враховуються декілька базових показників. Серед них: мінімальна заробітна плата (960,00 грн.), територія надання послуг відповідно до ухваленого рішення, коефіцієнти врахування територіальних особливостей розповсюдження програм, розраховані згідно з відповідною територією та чисельністю наявного населення України.

Кабінет Міністрів України затвердив Методику розрахунків розмірів ліцензійного збору 13 квітня цього року. Президент України Віктор Янукович підписав Закон України «Про внесення змін до статті 31 закону «Про телебачення і радіомовлення» щодо Методики нарахування розміру ліцензійного збору 12 січня 2011 року після того, як 21 грудня 2010 року його ухвалила Верховна Рада.