Набула чинності нова редакція Системи позначок кіновідеопродукції

06.05.2016

ЗМІНИ ДО РІШЕННЯ ВНОСИЛИСЯ У ЗВ’ЯЗКУ З УХВАЛЕННЯМ КАБІНЕТОМ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВИ ВІД 2 ГРУДНЯ 2015 РОКУ № 1143 «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПОЛОЖЕННЯ ПРО ДЕРЖАВНЕ ПОСВІДЧЕННЯ НА ПРАВО РОЗПОВСЮДЖЕННЯ І ДЕМОНСТРУВАННЯ ФІЛЬМІВ», ЯКОЮ БУЛИ ВІДКОРИГОВАНІ ІНДЕКСИ ФІЛЬМІВ, ЩО ВИЗНАЧАЮТЬ ГЛЯДАЦЬКУ АУДИТОРІЮ.

Набуло чинності рішення Національної ради № 306 від 10.03.2016 про внесення змін до Системи візуальних позначок з індексом кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована. Воно опубліковане у виданні «Офіційний вісник України» № 33 від 6 травня 2016 року.

Зміни до рішення вносилися у зв’язку з ухваленням Кабінетом Міністрів України постанови від 2 грудня 2015 року № 1143 «Про внесення змін до Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів», якою були відкориговані індекси фільмів, що визначають глядацьку аудиторію. Національна рада переглянула власний регуляторний акт – Систему візуальних позначок з індексом кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована, провела громадське обговорення нової редакції, після цього затвердила її та передала на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України. Мін’юст зареєстрував рішення 12 квітня 2016 року за № 541/28671.

Відтепер Система налічує три категорії перегляду кіновідеопродукції:


Без позначки

категорія І – без обмежень (загальнодоступна)
категорія ІІ – перегляд неповнолітніми глядачами рекомендується разом з батьками (особами, що їх замінюють) або з відома батьків (осіб, що їх замінюють)


категорія ІІІ – перегляд рекомендується тільки повнолітніми глядачами

У цьому регуляторному акті вказано, що фільми із позначками «12+» і «16+» можуть демонструватися у будь-який ефірний час із обов’язковою наявністю цих позначок упродовж усього показу. Фільми третьої категорії із позначкою «18» дозволено транслювати з 22 години до 06 ранку.

Також телерадіоорганізаціям забороняється розповсюджувати й анонсувати програми та передачі, які можуть зашкодити фізичному, інтелектуальному і духовному розвитку неповнолітніх та юнацтва, крім як протягом ефірного часу в добовому відрізку з 23.00 до 06.00 та на каналах із обмеженим доступом.

Крім того, передачі, які поєднують аудіо- та візуальну інформацію і які містять інформацію, що може завдати шкоду фізичному, психічному або моральному розвитку дитини, повинні бути позначені спеціальними графічними попередженнями (символами), які показують упродовж всієї передачі.

Із повним текстом документу можна ознайомитися за посиланням.