Набула чинності Інструкція про здійснення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги

18.01.2018

Сьогодні на веб-сайті «Офіційного вісника України» з’явилася інформація про реєстрацію Міністерством юстиції України рішення Національної ради від 9 листопада 2017 року № 2127, яким були затверджені зміни до Інструкції про здійснення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги, оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення та про порушення законодавства про рекламу. Реєстрація цього регуляторного акта відбулася 5 грудня 2017 року за № 1468/31336. Документ опубліковано в «Офіційному віснику України» від 5 січня 2018 року № 002.

Приводом для внесення змін до Інструкції стали зміни до законодавства у сфері телебачення і радіомовлення, зокрема щодо частки національного аудіовізуального продукту, часток пісень (словесно-музичних творів) державною мовою та офіційними мовами Європейського Союзу в обсязі пісень, поширених протягом доби, а також протягом часових проміжків, обсягу ведення передач державною мовою.

Також документ передбачає проведення Національною радою безвиїзних перевірок у разі, коли немає потреби в отриманні від ліцензіатів документів. При цьому загальна процедура їх призначень залишилася сталою. Крім цього, скасовано необхідність проведення планових перевірок провайдерів програмної послуги, залишається лише можливість проведення позапланових перевірок цієї діяльності у разі їх потреби – за результатами моніторингу чи на скарги заявників.

У новій редакції Інструкції регламентовано проведення Національною радою моніторингу телерадіопрограм; є визначення видів моніторингу; перелік відомостей, що мають міститися в акті моніторингу програм і передач телерадіоорганізацій, акті моніторингу провайдера програмної послуги; порядок здійснення перевірок  та оформлення акта перевірки; зазначено права і обов’язки уповноважених осіб Національної ради, які проводять перевірки, та права і обов’язки ліцензіатів під час проведення перевірок.