На звернення суспільного мовника регулятор замовить в УДЦР прорахунок 43 нових FM-частот у 36 населених пунктах

01.07.2021

На прохання Національної суспільної телерадіокомпанії України Національна рада на засіданні 1 липня вирішила замовити у ДП «Український державний центр радіочастот» (УДЦР) прорахунок нових частотних присвоєнь. Суспільний мовник прагне розширити свою мережу мовлення у FM-діапазоні, що також сприятиме і інформаційній безпеці країни.

До Національної ради звернулося акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (НСТУ) з тим, аби отримати прорахунок нових радіочастот. Йдеться про прорахунок частотних присвоєнь для мовлення у FMдіапазоні 87,5 – 108,0 МГц у 36 населених пунктах 17 регіонів нашої країни.

Враховуючи пропозиції НСТУ, найбільше частот буде прораховано для Сумської – 6, Одеської – 5, Хмельницької – 5 та Миколаївської – 4 областей. Прорахунок трьох частот здійснюватиметься і для Закарпатської, Запорізької та Івано-Франківської областей.

Для потреб радіомовлення Донецької (Маріуполь та Покровськ) і Луганської (Старобільськ) областей регулятор замовляє 4 частоти – по дві у кожному з регіонів. Два нових частотних присвоєння замовлено і для Чернігівщини.

Ще по одній частоті буде прораховано для Вінницької, Київської, Полтавської, Харківської та Херсонської областей.

Водночас Національна рада на прохання ТОВ «ТРК 3-Студія» замовляє прорахунок нових частотних присвоєнь для здійснення цифрового місцевого мовлення у Івано-Франківську. Нині компанія мовить в аналозі і має намір перейти на цифрове мовлення.

Окрім того, у зверненні регулятора порушується питання визначення можливості збільшення потужності з 0,1 до 0,3 кВт передавача на частоті 98,0 МГц у селі Орловець Черкаської області для КО «Редакція Городищенського РРМ «Голос Городищини», м. Городище.