На звернення Чернігівської ОДА і Уповноваженого з прав дитини регулятор проведе позапланову перевірку каналу СТБ

26.07.2018

До Національної ради надійшли листи Чернігівської обласної державної адміністрації й Уповноваженого Президента України з прав дитини щодо порушення, на їхню думку, прав дітей у передачі «Один за всіх», що транслювалася 1 квітня 2018 року в ефірі ПрАТ «Міжнародний медіа центр – СТБ», м. Київ.

Темою передачі, щодо якої надійшли звернення, була загибель дитини від жорстокого поводження, а однією з учасниць є неповнолітня дівчина. Під час трансляції передачі її обличчя заретушоване, проте в анонсах обличчя неповнолітньої дівчини видно. Над неповнолітньою учасницею передачі у присутності глядачів, експертів і ведучого відбулося прилюдне фізичне насильство (побиття) з боку іншої учасниці передачі. Крім того, експерти і ведучі вдавалися до психологічного тиску на неповнолітню.

Оскільки трансляція цієї передачі має ознаки порушення вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення», а саме: абзацу восьмого і тринадцятого частини другої статті 6, частини п’ятої статті 28, частини другої статті 62, регулятор на засіданні 26 липня ухвалив провести позапланову виїзна перевірку мовника з метою перевірки дотримання вимог законодавства.

Після результатів перевірки буде ухвалено відповідне рішення.