На засіданні Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства значну увагу було приділено питанню безпеки журналістів

25.11.2020

25 листопада, у другий день роботи 18-го засідання Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI), учасники розглянули питання, пов’язані з інтернет- і цифровим урядуванням, імплементацією Радою Європи найкращих стандартів і практик, безпекою журналістів, а також поділися досвідом та власними ініціативами. У заході взяла участь голова Національної ради Ольга Герасим’юк. Засідання відбувається у форматі вебконференції.

​У рамках сьогоднішніх сесій було поінформовано про роботу Комітету Міністрів з обміну думками з інтернет-компаніями та асоціаціями щодо налагодження співпраці, аспектів звітування і протидії шкідливому контенту в мережі. Про результати такого співробітництва розповів Посол Расмус Лумі, постійний представник Естонії, координатор РЄ з питань інформаційної політики. Також представники країн-членів Комітету заслухали інформацію від Секретаріату про поточні і заплановані події, зокрема IGF – Форум з інтернет-урядування і EuroDIG – Європейський діалог з управління Інтернетом. Учасникам засідання було представлено інформацію про імплементацію Радою Європи найкращих стандартів і практик. Відбувся неформальний обмін думками між Генеральним секретарем РЄ і Комітетом Міністрів щодо свободи медіа та безпеки журналістів. Були презентовані результати роботи групи з питань свободи слова та медіа. Значну увагу члени CDMSI приділили питанню безпеки журналістів та імплементації Керівництва CM/Rec(2016)4 щодо захисту журналістики і журналістів, а також інших медіа-акторів.​  Поінформовано про запуск нових онлайн-курсів «HELP», «Захист і безпека журналістів», «Свобода слова», а також початок нового дослідження «Місія щодо інформування». Було представлено звіт щодо гендерної рівності в медіа станом на 2019 рік.

Про діяльність Європейського Суду з прав людини в контексті обговорюваних на засіданні питань розповів суддя  ЄСПЛ Даріан Павлі. 
Сьогодні також було обрано нових голову, віце-президента і членів Бюро Керівного комітету. Учасників засідання поінформували про реалізовані і заплановані заходи співпраці. Також  обговорено план дій на наступний рік, участь членів CDMSI у засіданнях і захода. Низка учасників розповіли про ініціативи, як відповідть на виклики, які постали перед медіасферою в умовах пандемії поширення COVID-19.