На заходах 68-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок йшлося про підтримку і відновлення України

14.03.2024

Голова Національної ради Ольга Герасим’юк у ці дні у складі урядової делегації України бере участь у заходах 68-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок. Основна мета – закликати світове співтовариство підтримувати нашу державу і посилити спільні зусилля для допомоги в боротьбі України з агресором.

Ключовим фокусом уваги сесії Комісії ООН є діалог щодо підсилення ролі жінок і дівчат усього світу в запобіганні війнам та бідності.

Війна, яку розв’язала росія в Україні, впливає на ситуацію в усьому світі, у тому числі на поширення скрути. Допомагати Україні в її боротьбі і не дати ворогові досягти своєї мети зірвати підтримку України демократіями світу, поширювати свій досвід протистояння агресору та солідаризуватися з державами, що теж виборюють свободу, – такий основний заклик, з яким виступає українська делегація на цьому майданчику.

Ольга Герасим’юк вчора взяла участь у запуску платформи з відстеження конфліктів «Жінки, мир і безпека» – WPS Conflict Tracker. Започаткував цю ініціативу з моніторингу конфліктів Джорджтаунський інститут жінок, миру та безпеки. Платформа бере на себе місію аналізувати всі воєнні події з погляду впливу на жінок, оскільки цей аспект не вивчався у жодних інших дослідженнях, що стосуються війни. Інструмент пропонує гендерно-чутливу інформацію про динаміку конфліктів.

Темі захисту і відстоювання прав людини був присвячений захід Фундації журналістів та письменників.

Відбулася також важлива для України подія – «Повоєнне відновлення України: гендерний підхід для розширення прав жінок». Українки зібрали повну залу друзів і партнерів з усіх континентів, презентували план післявоєнного відновлення України, і партнери у своїх виступах висловлювали захоплення тим, що Україна не відкладає ці плани на потім, а вже зараз відновлює зруйноване, відбудовує й працює над стабільністю всіх економічних і суспільних процесів, подає цінний приклад тим, кому цей досвід важливий. Світова спільнота має працювати над запобіганням і розв’язанням конфліктів, а також над притягненням агресорів до відповідальності. Учасники висловили всебічну підтримку Україні та українкам.

Під час події, організованої Світовою федерацією українських жіночих організацій, сьогодні, 14 березня, обговорювалася тема покарання злочинів сексуального насильства під час війни, методи компенсування завданого горя тим, хто цього зазнав.

Україна була визначена ООН однією із 20 країн, де сексуальне насильство використовувалося як зброя у війні.

Робота делегації триває.