На цьогорічний конкурс «Благодійна Україна» подано найбільшу кількість заявок

12.03.2013

212 заявок на участь у Національному конкурсі «Благодійна Україна» подано цьогоріч. Це найбільший кількісний показник, зважаючи на попередній досвід проведення конкурсу «Благодійник року». Серед цих доброчинців – громадські та благодійні організації, соціально відповідальний бізнес, фізичні особи, дитячі й молодіжні колективи, ініціативні групи, засоби масової інформації тощо.

Таку інформацію озвучила під час прес-конференції член конкурсної комісії Марина Криса. За її словами, цього року конкурсна комісія складалася із семи осіб, однак до її роботи було залучено ще 26 експертів. Саме оцінювання проектів тривало до 5 березня і відбувалося за так званим олімпійським підходом, коли кожній заявці присуджувалося місце, яке вона може посісти у своїй номінації. Таким чином, було обрано лідерів. «Ми вважаємо, що це дуже справедлива оцінка», – зазначила Марина Криса. Також вона оголосила імена трьох номінантів у кожній категорії, які претендують на перемогу в конкурсі.

Номінантів у категорії «Благодійність у медіа» назвав Андрій Куликов, член медіа-ради конкурсу. Ними стали телерадіокомпанія «Юніон», м. Макіївка Донецької обл., радіостанція «Хіт ФМ», Чернівецька ОДТРК.

Лауреатів Національного конкурсу «Благодійна Україна» буде названо 14 березня під час урочистої церемонії нагородження. За словами голови Оргкомітету конкурсу Олександра Максимчука, організатори вирішили перетворити фінал на справжнє свято доброчинності. Так, окрім благодійного аукціону, кошти від якого підуть на підтримку діяльності Асоціації благодійників України та її членів, акція завершиться годинним концертом гурту «Мандри».

Бурштинові «Янголи добра» – нагороди переможцям – вручатимуть відомі українці. Зокрема, попередня згода, як повідомив Олександр Максимчук, є від першого Президента України Леоніда Кравчука, народного депутата Степана Курпіля, Уповноваженого Президента України з прав дитини Юрія Павленка, голови Наглядової ради Фону «Україна 3000» Катерини Ющенко, олімпійської чемпіонки Стелли Захарової тощо. Також безпосередньо під час церемонії нагородження буде припинено голосування в номінації «Народний благодійник», яке досі триває на сайті конкурсу. Одразу ж будуть підраховані голоси і визначено, за кого віддали свої голоси українці (на сьогодні за «Народного благодійника» віддано близько 40 тисяч голосів).

Учасники прес-конференції закликали множити добрі справи й добрі новини та всіляко підтримувати благочинність в Україні.