НАЦІОНАЛЬНА РАДА ВИДАЛА ДОЗВІЛ НА ТИМЧАСОВЕ МОВЛЕННЯ НА ТЕРИТОРІЇ ПРОВЕДЕННЯ АТО ЧОТИРЬОМ ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯМ ІЗ ВИКОРИСТАННЯМ 10 ЧАСТОТ. СЕРЕД НИХ ТРИ РАДІОКАНАЛИ ДЛЯ ТРК «АРТА ПЛЮС», М. ІЗЮМ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ, ЯКА МОВИТИМЕ НА КПВВ СТАНИЦЯ ЛУГАНСЬКА ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ (88,8 МГЦ), НОВОТРОЇЦЬКЕ (90,5 МГЦ) І ЗАЙЦЕВЕ (96,5 МГЦ) ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ.
8 листопада Національна рада видала дозвіл на тимчасове мовлення на території проведення АТО чотирьом телерадіоорганізаціям із використанням 10 частот. Серед них три радіоканали для ТРК «Арта плюс», м. Ізюм Харківської області, яка мовитиме на КПВВ Станиця Луганська Луганської області (88,8 МГц), Новотроїцьке (90,5 МГц) і Зайцеве (96,5 МГц) Донецької області.
Також дозволи на тимчасове мовлення видані «Громадському радіо» на частоті 87,7 МГц у м. Лисичанську Луганської області; ТРК «Галичина» – на частотах 88,6 МГц у м. Лисичанську, 105,5 МГц – у м. Сватовому, 106,5 МГц – у смт Широкому, 107,6 МГц – у м. Старобільську Луганської області і ТОВ «Комунікаційне агентство «Сума технологій» – на частотах 89,5 МГц у м. Маріуполі та 87,6 МГц у м. Волновасі Донецької області.
За словами члена Національної ради Сергія Костинського, компанія «Арта плюс» (позивні Радіо клас») транслюватиме спільний з Radio1.ua продукт – а це виключно українська музика і україномовний контент. Він наголосив, що мовлення на КПВВ є експериментальним тестом Національної ради, Міністерства інформаційної політики, Державної прикордонної служби України і Асоціації мовлення громад. «Ми запускаємо мовлення на самій лінії розмежування. І люди, які проходять через КПВВ на окуповану територію або з окупованої території, вже на окремих КПВВ можуть слухати українське радіо», – сказав С. Костинський. Воно буде доступним і для українських військових, і жителів найближчих населених пунктів. На інших КПВВ, за його словами, така змога з’явиться найближчим часом.
Крім того, Сергій Костинський зауважив, що проект тестуватиметься щодо використання технології малопотужного ФМ-мовлення. «Це тест, ми заходимо і будемо далі поширювати цю роботу на всю територію лінії розмежування», – висловився він.
ТОВ «Комунікаційне агентство «Сума технологій», що мовитиме у Маріуполі та Волновасі Донецької області, транслюватиме програми «Армії FМ».
Робота із розширення мовлення вітчизняних телерадіоканалів на тимчасово окупованих територіях ведеться в рамках Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення, створеної при Міністерстві інформаційної політики України, до якої входять також представники Національної ради, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, ДП «Український державний центр радіочастот», Концерну РРТ тощо. Сьогодні комісія, яка нещодавно була оновлена, працює над впровадженням системних рішень щодо розвитку мовлення на території АТО.