У період з 5 по 7 червня велика делегація, до складу якої входять народні депутати і посадовці державних інституцій, проводить розширене засіданні Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики в Донецькій та Луганській областях. У заході беруть участь представники зазначеного Комітету, Міністерства інформаційної політики, Міністерства оборони, Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, Держкомтелерадіо, обласних військово-цивільних адміністрацій та інших державних установ. Регуляторний органу у сфері електронних ЗМІ представляє член Національної ради Сергій Костинський.
Учасники виїзного засідання ставили собі за мету з’ясувати реальний стан справ із забезпеченням доступу населення цих областей, у тому числі на окупованих територіях, до інформаційних ресурсів українських ЗМІ і напрацювати комплексні підходи до розв’язання нагальних проблем інформаційної безпеки в регіоні, фінансового і технічного забезпечення якісного поширення аналогового й цифрового сигналу українських радіо- і телеканалів. Обговорювалися і питання безпеки журналістів, проблем у роботі вітчизняних ЗМІ в умовах проведення антитерористичної операції та інформаційної війни, впливу пропагандистських медіа на мешканців регіону, співпраці медійників із представниками органів виконавчої і місцевої влади.
Сергій Костинський поділився своїми враженнями від побаченого і почутого: «Зрозумів для себе просту річ: кожен представник влади має хоч раз бувати в подібних місцях. Без різниці, чи пов’язана його діяльність із окупованими територіями, чи ні. А ті, хто займаються цими територіями, мають бути регулярно. Бо саме тут стає зрозуміло, що від якості державних рішень та швидкості їх втілення залежить усе. І перемога країни. І доля конкретних українців. І подальше майбутнє України».
Національна рада в питаннях захисту інформаційного простору країни має чіткі позиції, зокрема нині дає дозволи на тимчасове мовлення компаніям у зоні проведення АТО, спільно з іншими державними органами розробляє стратегію мовлення у прикордонних областях, якомога ширше сприяє забезпеченню вітчизняних телерадіоорганізацій передавальними засобами зв’язку, залучаючи до цього якнайбільшу кількість і вітчизняних, і зарубіжних донорів.