На супутнику з’явиться новий дитячий канал „ЛЯЛЄ”

19.02.2013

На засіданні 19 лютого цього року Національна рада ухвалила рішення видати ліцензію на мовлення товариству з обмеженою відповідальністю «Дитячий телевізійний канал «ЛЯЛЄ», м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим.

Як зазначено в ліцензійних документах, вид мовлення – супутникове (телебачення); вихідні дані (логотип) – „LaLe” (комбіноване); територія розповсюдження телерадіопрограм – Україна та інші країни в межах зони впевненого прийому сигналу із супутника; параметри супутникового каналу мовлення – супутниковий ретранслятор – «ASTRA 4A», оператор супутникового ретранслятора – SES ASTRA AB, Швеція, орбітальна позиція – 5º сх. д.; періодичність, час, обсяги та сітка мовлення – 24 години на добу.
Термін дії ліцензії – 10 років.

За словами генерального директора компанії Ельзари Іслямової, творчою базою для створення телеканалу стала дитяча редакція на телеканалі «АТР», «яка була наповнена національною, етнічною складовою і яка за кілька років створила доволі великий доробок і розвивала багато незалежних дитячих проектів».

«Розуміючи, що дитячий канал є здебільшого дотаційним, ми серйозно підійшли до пошуку інвесторів, спонсорів, які б дали нам можливість зробити так, аби цей проект був довгостроковим і життєздатним. Тому на момент подання документів була створена вся технічна база, абсолютно незалежна, тобто зі своєю студією, студією дубляжу, пультом, апаратною тощо», – зазначила вона.

До уваги членів Національної ради і присутніх була запропонована відеопрезентація дитячого каналу, яка додала доброго настрою всім присутнім.

Передачі на дитячому телеканалі «ЛЯЛЄ» виходитимуть кримсько-татарською, українською і російською мовами. Вони створюватимуться здебільшого самими дітьми, які будуть і журналістами, і виробниками, і ведучими, і запрошеними експертами. У презентованому ролику діти висловили надію, що цей їхній продукт дивитимуться не тільки малі, а й дорослі.