На Сумщині обговорили шляхи реалізації проекту «Радіо громад» і перехід держави на цифрове мовлення

21.05.2018

Під час зустрічі з головами Об’єднаних територіальних громад Сумщини 17 травня представник Національної ради  у Сумській області Лариса Якубенко наголосила на важливості впровадження місцевого радіомовлення саме у Сумському районі,  який межує з Російською Федерацією та є одним із найбільш густонаселених в області.

«Проект «Радіо громад»,  запроваджений Національною радою, має на меті саме створення локального контенту в межах територіальної громади та інформування населення про надзвичайні ситуації», – зазначила Лариса Якубенко.

Голова Сумської районної державної адміністрації Геннадій Дорошенко зауважив, що  «громада – це основа міцного плацдарму економіки держави та запорука добробуту її громадян, саме тому реалізація дієвого інструменту інформування жителів громад набуває додаткової актуальності в умовах процесу децентралізації».

Керівникам ОТГ були надані роз’яснення щодо принципу утворення та матеріально-технічних аспектів розбудови місцевого радіомовлення. Також представник Національної ради в Сумській області підготувала для голів ОТГ презентацію «Впровадження цифрового мовлення в контексті інформаційної безпеки регіону», під час якої розповіла про переваги цифрового телебачення, технічні аспекти розповсюдження сигналу на Сумщині,  кількість мультиплексів і кількість українських каналів, які ведуть мовлення в форматі DVB-T2.