На Сумщині фахівці обласного контактного центру залучені до інформування населення про перехід на цифрове мовлення

20.08.2018

Відтепер до інформування населення Сумської області про вимкнення  аналогового телебачення і перехід на цифровий стандарт мовлення залучені фахівці Державної установи «Сумський обласний контактний центр «Відкрита влада». Організація спеціальної «гарячої лінії» – це один із кроків, зроблених місцевою владою спільно з представником Національної ради в області для забезпечення безболісного  переходу на цифру.

Для працівників обласного call-центру Лариса Якубенко провела спеціальне навчання із залученням методичних рекомендацій, підготовлених Національною радою. Оператори «гарячої лінії» також отримали перелік основних типових запитань і відповідей на них стосовно переходу на цифрове мовлення.

Телефони Державної установи «Сумський обласний контактний центр «Відкрита влада» розміщені на сайтах районних державних адміністрацій області – (0542) 66-33-77 (безкоштовно для жителів м. Суми та Сумського району), 0-800-301-501 (безкоштовно для жителів Сумської області) – які також долучаються до інформування населення.  

Представник Національної ради в Сумській області Лариса Якубенко також під час зустрічі із головою облдержадміністрації Миколою Клочком обговорила виконання плану заходів щодо підготовки населених пунктів регіону до переходу на цифровий стандарт мовлення. Вона повідомила про проведені індивідуальні співбесіди з головами районних державних адміністрацій щодо стану інформаційного простору на окремих територіях сільських та селищних рад.

Усі райдержадміністрації області отримали перелік основних типових запитань і відповідей стосовно переходу на цифрове мовлення та презентацію “Впровадження цифрового мовлення в Сумській області”. На сторінках їх офіційних сайтів і на сторінках у соціальній мережі Фейсбук розміщена інформація про вимкнення аналогового сигналу, а також методичні рекомендації з відповідним посиланням на сайт Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Зі свого боку районні державні адміністрації проводять наради-консультації з головами сільських рад, старостами та керівниками об’єднаних територіальних громад стосовно технічних аспектів переходу на цифрове мовлення, налаштування обладнання, термінів вимкнення, розташування веж тощо.

Голова Сумської облдержадміністрації Микола Клочко підтримав пропозицію представника Національної ради щодо проведення наради-консультації з директорами розташованих в обласному центрі торговельних мереж, які займаються реалізацією електронної побутової техніки, стосовно забезпечення необхідної кількості цифрових тюнерів для продажу.