На Шосткинщині обговорили проблеми інформаційного простору краю

31.08.2016

Представник Національної ради в Сумській області Лариса Якубенко взяла участь у робочій нараді керівника апарату Сумської облдержадміністрації Дмитра Живицького з керівниками м. Шостки і району, присвяченій питанням інформаційної безпеки регіону.

Передусім увагу було приділено обговоренню таких аспектів, як перехід країни на цифрове мовлення у 2017 році, відсоток насичення малозабезпечених верств населення цифровими декодерами, зменшення кількості точок проводового радіо, вплив російських каналів на інформаційний простір Шосткинського району.

Лариса Якубенко звернула увагу на те, що більшість місцевих мовників Сумської області, в тому числі і шосткинські телерадіоорганізації КП «Акцент» і ПрАТ «Шосткинська телевізійна компанія «Телеком-Сервіс», не мають ліцензій на цифрове мовлення, а отже, в недалекій перспективі можуть позбутися своєї аудиторії. Крім того, немає актуальної інформації щодо насиченості малозабезпечених верств населення цифровими декодерами у районах області. Було озвучено можливі варіанти вирішення питання забезпечення мовлення місцевих телерадіоорганізацій. Це, зокрема,  – мовлення на вільному каналі в МХ-5 обсягом більше ніж у чинній ліцензії; мовлення обсягом 4год./добу на додатковому каналі, спільному з загальнонаціональним мовником; створення локального мультиплексу.

На думку директора «Шосткинської телевізійної компанії «Телеком-Сервіс» Ганни Кількінової,  найкращий вихід для місцевих мовників – це можливість трансляції власних передач на одному каналі з загальнонаціональним мовником.

Керівник апарату Дмитро Живицький також заявив, що керівництво Сумської облдержадміністрації буде звертатися до  регуляторних органів з проханням розробити для Сумщини дорожню карту для вирішення проблемних питань інформаційного простору області.