На радіостанцію «МіКомп» накладено штраф за трансляцію пісні із пропагандою держави-агресора

19.01.2017

За результатами позапланової перевірки Національна рада 19 січня застосувала санкцію «стягнення штрафу» до ТОВ «Телерадіокомпанія «МіКомп» із м. Кам`янського (м. Дніпродзержинська) Дніпропетровської області через трансляцію музичного твору, що містить заклики до розв’язування війни, агресивних дій або їх пропаганди.

Реагуючи на звернення громадянина Наводничого А.О. щодо розміщення 09.11.2016 в ефірі телерадіокомпанії «МіКомп» пісні, яка на його думку, пропагує країну-агресора, регуляторний орган провів моніторинг цього мовника. Ним зафіксовано трансляцію музичного твору реп-виконавця Мота «День і ніч» («День и ночь»), в якому містяться рядки, що свідчать про популяризацію і пропаганду держави-агресора: «Русские идут, так что всё, ховайтесь. Мы подымаем, мы подымаем на уши планету в такт. Мы подымаем, мы подымаем бело-синий красный флаг. Кто устал, тот и слабак, остановиться никак».

Національна рада провела позапланову перевірку «ТРК «МіКомп», яка підтвердила факт трансляції цієї пісні, що свідчить про порушення ліцензіатом абзацу четвертого частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (не допускається використання телерадіоорганізацій для закликів до розв’язування війни, агресивних дій або їх пропаганди).

Відповідно до частини восьмої статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» порушення частини другої статті 6 цього закону є підставою для застосування санкції «стягнення штрафу» у розмірі 25 відсотків суми ліцензійного збору.

Таким чином, регулятор визнав порушення ТОВ «Телерадіокомпанія «МіКомп» частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і наклав на компанію штраф у розмірі сорока чотирьох тисяч гривень, який вона має сплатити у тридцятиденний термін із дня отримання цього рішення. Також  ліцензіата зобов’язано протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.