На радіостанцію «Буковинська хвиля» накладено штраф

23.08.2017

За результатами позапланової перевірки рішенням Національної ради від 23 серпня до ТОВ «Буковинська хвиля», м. Чернівці, застосовано штрафну санкцію за неусунення порушень умов ліцензії.

30 березня цього року регуляторний орган через порушення законодавства про телебачення і радіомовлення оголосив компанії попередження, зобов’язавши її упродовж місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог закону.

Повторний моніторинг діяльності «Буковинської хвилі», проведений 2 травня, і позапланова перевірка виявили факт того, що ліцензіат далі не дотримувався умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення. Це є порушенням частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Так, значно було зменшено частку програм власного виробництва – із 16 до 10 год., частку національного аудіовізуального продукту – із 24 до 14 год. 40 хв. та обсяг розважально-музичних передач – із 10 год. 40 хв. до 6 год. 54 хв.

Також збільшено обсяг підбірки музичних творів – з 1 год. 10 хв., до 13 год. 57 хв. не транслювалися передбачені ліцензією культурно-мистецькі та науково-просвітницькі передачі.

Неусунення ліцензіатом порушень умов ліцензії у частині програмної концепції в установлені Національною радою строки після оголошення попередження згідно з частиною дев’ятою статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» є підставою для стягнення штрафу у розмірі 5 відсотків суми ліцензійного збору. Таким чином, сума накладеного на компанію штрафу становить 4 420,50 грн.

ТОВ «Буковинська хвиля» зобов’язано протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.