На провайдера програмної послуги із Курахового Донецької області накладено штраф

18.01.2018

До провайдера програмної послуги ПП «ДЕЛЬТА», м. Курахове Донецької області, рішенням Національної ради 18 січня за порушення законодавства застосовано дві санкції – оголошення попередження і стягнення штрафу.

За результатами позапланової перевірки, проведеної 27 грудня 2017 року, зафіксовано порушення частини дев’ятої статті 39 і частини другої статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Так, провайдер не у всьому обсязі ретранслював програми універсальної програмної послуги – в ефірі не було шести програм – ТОВ «Телебачення «КАПРІ», ТОВ «Телевізійна компанія «Орбіта», Національна телекомпанія України («ДоТБ» (попередній логотип «27 канал»)),  Національна телекомпанія України («Перший канал Українського радіо»), Національна телекомпанія України (Другий канал – «Промінь»), Національна телекомпанія України (Третій канал – «Радіо «Культура»). Також ретранслювалися 5 іноземних програм, які не входять до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України: «ТВ1000 Русское кино»  «Slow TV HD», «AMEDIA Premium HD», «Disney  канал», «Eureka HD»; і 2 іноземні програми, щодо яких Національна рада ухвалила рішення, що їх зміст не відповідає вимогам законодавства України і які не входять до зазначеного Переліку іноземних програм: «Авто плюс», «Multimania TV».

Також за результатами перевірки зафіксовано порушення вимог пункту 2.3 розділу ІІ Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги, оскільки збільшено кількість програм, передбачену ліцензією для ретрансляції, – замість 45 програм ретранслюються 108.

Зважаючи на зазначені порушення, Національна рада оголосила компанії попередження. Водночас ретрансляція іноземних програм «Авто плюс», «Multimania TV» є підставою для застосування санкції «стягнення штрафу» згідно з частиною восьмою статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» у розмірі 25% суми ліцензійного збору. Таким чином, ПП «ДЕЛЬТА» має  заплатити 2 202, 50 грн.

Ліцензіата зобов’язано протягом місяця з дня ухвалення цього рішення привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.