На підставі дозволу в Гірнику Донецької області продовжать роботу п’ять мовників

30.09.2021

На засіданні 30 жовтня Національна рада продовжила дозволи на тимчасове мовлення в зоні ООС, у яких на початку жовтня збігає термін дії. Завдяки ухваленим рішенням жителі міста Гірник Донецької області зможуть і далі дивитися телеканали «UA:ДОНБАС» і «ДОМ». Також у місті і далі звучатимуть радіостанції «ГОЛОС ДОНБАСУ», «Радіо «Промінь» та «Перець FM» («Стильное»). Дозвіл на тимчасове мовлення видається терміном на 1 рік.

 На підставі дозволів телерадіоорганізації транслюють свої програми у місті Гірнику із 2019 року та вже вдруге звертаються до Національний ради щодо продовження їх терміну дії. Щоб ці медіа й далі могли поширювати  свої передачі в населеному пункті, що розміщений у зоні проведення операції Об’єднаних сил і відповідно до закону визначається як «територія з особливим режимом мовлення», Національна рада задовольнила клопотання компаній. Їхні дозволи продовжено ще на один рік – до 11 жовтня 2022 року.

Відповідно до ухвалених на засіданні рішень київська музично-розважальна радіостанція «Перець FM» («Стильное») (ТОВ «ТРК КЛАС», м. Київ) залишиться в радіоефірі Гірника на частоті 97,0 МГц. Радіостанції Національної суспільної телерадіокомпанії України так само виходитимуть в ефір на кількох частотах – «ГОЛОС ДОНБАСУ» на 95,7 МГц«Радіо «Промінь» на 95,3 МГц.  

Суспільний телеканал «UA:ДОНБАС» у місті й далі транслюватиме програми з 12 ТВК, а створений для жителів тимчасово окупованих територій України російськомовний державний інформаційно-розважальний телеканал «ДОМ» (ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України», м. Київ) – з 30 ТВК.