На п’ятьох мовників чекають перевірки, пов’язані з другим туром виборів

05.12.2020

На підставі висновків робочої групи, що діє при Національній раді для нагляду за дотриманням у ЗМІ виборчого законодавства, 10 грудня Національна рада призначила позапланові перевірки загальнонаціональним телеканалам «112 УКРАЇНА», «NEWSONE» та регіональним – «ЮГ», «ТВА», «Чернівецький промінь».

Моніторинг мовлення ліцензіатів проводився у період повторних виборів міських голів  із 16 по 22 листопада та із 23 по 29 листопада. Протягом цих днів у діяльності ліцензіатів фіксувалися ознаки недотримання частини четвертої і частини восьмої статті 57, частини п’ятої статті 51, частини третьої статті 52,  частини другої статті 55 і частини другої статті 49 Виборчого кодексу України. Телеканали демонстрували прихильність до окремих кандидатів у мери, поширювали приховану передвиборну агітацію та агітацію у день голосування.

Зафіксовані ознаки порушення норм Виборчого кодексу в ефірі загальнонаціональних і супутникових інформаційних, а також регіональних і місцевих телеканалів докладно розглянула профільна робоча група на засіданні 2 грудня і рекомендувала перевірити мовників.

Після перевірки Національна рада ухвалить щодо ліцензіатів рішення відповідно до вимог законодавства.

На підставі уже проведених перевірок щодо низки компаній складено протоколи про адміністративні порушення і передано їх до судових інстанцій.