На місяць продовжено термін громадського обговорення Правил титрування та перекладу на жестову мову матеріалів передвиборної агітації у ЗМІ

11.02.2022

На засіданні 10 лютого Національна рада вирішила продовжити до 10 березня термін громадського обговорення проєкту Правил титрування та/або перекладу на українську жестову мову матеріалів передвиборної агітації з використанням електронних (аудіовізуальних) засобів масової інформації.

Проєкт цього регуляторного акта покликаний впровадити вимоги до титрування і перекладу на українську жестову мову агітаційних матеріалів. Це має забезпечити право особам із вадами слуху отримувати інформацію.

23 грудня регулятор оприлюднив цей документ на своєму вебсайті для громадського обговорення. Упродовж місяця до Національної ради надходили пропозиції від індустрії, галузевих організацій, громадськості.

Як повідомив член Національної ради Олександр Бурмагін, уже відбулося кілька зустрічей між представниками індустрії, асоціаціями мовників і організаціями, які представляють інтереси людей з інвалідністю. Зокрема, певні рекомендації та ініціативи обговорили 3 лютого представники регулятора, медіаіндустрії та Українського товариства глухих.

Під час цих дискусій з’ясувалося, що потрібен додатковий час для напрацювання критеріїв  і вимог до титрування і сурдоперекладу. Тому Національна рада вирішила продовжити термін громадського обговорення Правил титрування ще на місяць.

Зауваження і пропозиції до проєкту Правил титрування та/або перекладу на українську жестову мову матеріалів передвиборної агітації з використанням електронних (аудіовізуальних) засобів масової інформації можна надсилати до Національної ради на адресу: вул. Прорізна, 2, м. Київ, 01601, а також електронною поштою nrada@nrada.gov.ua

Ознайомитися із проєктом регуляторного акта можна за посиланням.