На Львівщині створять асоціацію комунальних FM-радіомовників

04.03.2020

3 березня представник Національної ради у Львівській області Петро Цеголко провів нараду-семінар на тему «Вдосконалення мовлення комунальних FM-радіостанцій Львівської області». У ній взяли участь  керівники і програмні директори 14 місцевих комунальних радіомовників краю, які отримали ліцензії на FM-мовлення в рамках започаткованого регуляторним органом проекту «Мовлення громад».

Зустріч відбулася в офісі КП «ТРК «Перший Західний» у Львові, де працює радіо «Перше». Оскільки забезпечення цілодобового мовлення порівняно з трьохгодинними ефірами на каналі УР-1 ставить значні виклики перед радіостанціями, на заході відбувався обмін творчими набутками, і було зосереджено увагу на вирішенні проблемних питань щодо технічного  забезпечення щоденного ведення програм у прямому ефірі, освоєння технології музичного програмування, проведення навчання для ведучих програм.

Директор КП ТРК «Перший Західний» Ольга Цап, заступник з питань радіомовлення Віктор Біщук і програмний директор радіо «Перше» Ірина Процик ознайомили учасників наради-семінару зі специфікою комунального телерадіомовлення, розповіли про стиль і концепцію своєї FM-радіостанції, яка позиціонує себе як простір для нових думок. Дотримання вимог щодо виготовлення новинного продукту та структурування добового ефіру радіостанції викликали особливе зацікавлення колег. Їх також ознайомили із студійно-апаратним комплексом радіостанції.

Про виклики, що постали перед ЗМІ України у час гібридної війни з російським агресором, говорив доцент факультету журналістики Львівського національного університету ім. Івана Франка, заслужений журналіст України Ігор Паславський.

Працівники секретаріату області Ярина Далявська і Тарас Шоробура представили огляд мовлення FM-радіостанцій Львівщини за результатами попередньо проведених монітонрингів і перевірок.

Керівники районних радіостанцій обмінювалися думками про забезпечення мовлення у прямому ефірі, формування музичної бази FM-радіостанцій. Задля повноцінного інформаційного насичення мовлення вирішено налагодити між радійниками системний обмін передачами з використанням інтернет-сервісів.

З метою вдосконалення мовлення FM-радіостанцій та налагодження обміну контентом учасники наради-семінару вирішили створити асоціацію комунальних FM-радіомовників Львівщини.

Нині за розвитком місцевого радіомовлення Львівщина посіла другу позицію серед областей України після Харківської. Загалом у рамках проекту «Мовлення громад», починаючи із 2015 року, в різних містах Львівщини радіомовниками освоєно 19 FM-частот. Замість радіоредакцій, які здійснювали трьохгодинне дротове мовлення на каналі УР-1, тепер упродовж доби радіостанції мовлять у FM-діапазоні в Радехові, Самборі, Буську, Бориславі, Дрогобичі, Жидачеві, Золочеві, Старому Самборі, Турці, Перемишлянах. На частоті 88,2 МГц із  листопада  минулого року у Львові веде мовлення радіо «Перше».