На Хмельниччині обговорили перспективи розвитку місцевого радіомовлення

27.07.2018

Під час розширеного засідання колегії Хмельницької обласної державної адміністрації 24 липня представниця Національної ради у Хмельницькій області Олена Гавінська розповіла про стан і перспективи розвитку місцевого радіомовлення в регіоні, яке впроваджується національним регулятором у рамках проекту «Організація місцевого радіомовлення, мовлення територіальних громад». Серед учасників колегії були присутні голови райдержадміністрацій,  районних рад,  міські голови та голови ОТГ.

Олена Гавінська повідомила, що сьогодні в Хмельницькій області зареєстровано 9 радіокомпаній: 2 ефірні радіостанції та 7 редакцій проводового радіомовлення. Однак, вона зауважила, такий стан розвитку місцевого радіомовлення не задовольняє повною мірою потребу жителів Хмельниччини в отриманні інформації про життя їхнього регіону та громади зокрема.

На її думку, проект Національної ради щодо організації місцевого радіомовлення і мовлення територіальних громад може суттєво допомогти з вирішенням цієї ситуації, оскільки він передбачає значну підтримку та безліч переваг саме для місцевих мовників. Зокрема надає можливість громадам створювати власні радіостанції, які зможуть у достатньому обсязі забезпечувати місцеве населення доступом до локального інформаційного продукту та інформувати про виникнення надзвичайних ситуацій. Крім того, завдяки втіленню цього проекту з’являться усі передумови для переходу на мовлення в FM-діапазоні.

Для здійснення подальшої роботи в напрямі ефективного розвитку місцевого радіомовлення Хмельниччини представниця Національної ради озвучила учасникам колегії покрокову інструкцію з організації місцевого радіомовлення, а також докладніше ознайомила їх з умовами оголошених Національною радою конкурсів на вільні радіочастоти у Хмельницькій області.