На Харківщині відбувся семінар із впровадження місцевого радіомовлення

08.06.2018

8 червня член Національної ради Сергій Костинський під час семінару у Харкові розповів про те, як організувати малопотужне FM-мовлення в територіальних громадах області. У заході взяли участь сільські, селищні, міські голови, а також голови районних рад і представники місцевих телерадіокомпаній.

Мовлення територіальних громад задовольняє потреби населення в локальному інформаційному контенті, стимулює розвиток громадянського суспільства і забезпечує оперативне інформування населення про надзвичайні ситуації, наголосив Сергій Костинський. Він розповів про те, як громаді отримати власне радіо, без зволікань пройти шлях від задуму до втіленого проекту мовлення громад.

Досвідом впровадження власних проектів поділилися директори телерадіоорганізацій, які вже отримали ліцензії на мовлення у FM-діапазоні і розпочали мовлення. Це – Андрій Копитько (ТРК Красноградщини «Центр»), Ольга Говтва (Ізюмська радіокомпанія «Радіо-Ізюм), Ганна Скрипник (ТРК «Сігма»).

Окрему увагу було приділено питанню створення контенту для громад. Про те, як наповнювати ефір для місцевих жителів, яким має бути місцевий радіопродукт, говорив голова правління ГО «Громадське радіо» Андрій Куликов.

Нині триває другий етап конкурсу розвитку мовлення громад на Харківщині. У квітні Національна рада оголосила конкурс на 23 частоти у 19 населених пунктах Харківської області з потужністю передавачів від 10 до 200 кВт. Граничний термін подачі заяв на видачу ліцензії – 02.07.2018, а підбиття підсумків конкурсу відбудеться до 30.08.2018.