На громадське обговорення винесено проєкт Змін до Положення про порядок видачі ліцензії провайдерам програмної послуги

25.09.2020

Національна рада на засіданні 24 вересня вирішила винести на громадське обговорення проєкт Змін до Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги. Зокрема, однією з причин ухвалення цього рішення стала необхідність в розробці додаткового механізму забезпечення виконання провайдерами програмної послуги законодавчих вимог. Пропозиції та зауваження до проєкту регуляторного акта можна надсилати протягом місяця з дня його оприлюднення.

Підставою для  удосконалення цього регуляторного акта та обговорення змін з громадськістю стало набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню», яким водночас також внесено зміни й до Закону України «Про телекомунікації». Зокрема, відповідно до нових норм діяльність у сфері телекомунікацій не підлягає ліцензуванню.

Враховуючи ці зміни і потребу в дерегуляції діяльності провайдерів програмної послуги, Національна рада пропонує удосконалення механізму реалізації вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення» щодо ліцензування провайдерів програмної послуги та щорічної перереєстрації загальної концепції (принципи, підстави) добору програм для ретрансляції (пропозиції абонентам).

Приміром, у проєкті Змін запропоновано викласти в новій редакції пункт 2.18, в якому йдеться про те, що провайдер програмної послуги, який не використовує радіочастотний ресурс, отримує ліцензію на позаконкурсних засадах. Так само нова редакція розроблена для пункту 2.8, який передбачає, що заява про видачу ліцензії провайдера програмної послуги розглядається і рішення щодо неї приймається у місячний строк з дня її надходження до Національної ради. А пункт 2.6 після абзацу четвертого пропонується доповнити новим абзацом «про відмову у видачі ліцензії у разі, якщо заявник не відповідає вимогам, встановленим частиною другою статті 12 Закону України “Про телебачення і радіомовлення».

Із повним текстом проєкту Змін до Положення та аналізом регуляторного впливу можна ознайомитись за посиланням

Зауваження та пропозиції щодо змісту регуляторного акта необхідно  надавати у письмовій та електронній формі за адресою: Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, 01601, м. Київ, вул. Прорізна, е-mail: nrada@nrada.gov.ua.