На двох провайдерів накладено штраф

16.02.2017

16 лютого рішеннями Національної ради штрафні санкції застосовано до двох провайдерів програмної послуги – ПП «ТРК «Телком» із смт Десни Козелецького району Чернігівської області і ТОВ «Телерадіокомпанія «Глухівські телекомунікаційні системи» із смт Ямпіль Сумської обл.

На ТРК «Телком» штраф накладено після того, як попередньо – у вересні минулого року – до ліцензіата вже застосовувалася санкція «оголошення попередження» через порушення вимог частини дев’ятої статті 39, частин другої, п’ятої статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Тоді компанію було зобов’язано упродовж місяця увідповіднити свою діяльність вимогам чинного законодавства.

Під час повторних моніторингу і перевірки в жовтні 2016 року регулятором знову зафіксовано порушення частини п’ятої статті 42 закону, оскільки були порушені умови ліцензії – не ретранслювалася одна програма універсальної програмної послуги, ретранслювалися не передбачені ліцензією 23 програми, не ретранслювалися 8 програм, що передбачені ліцензією, тощо.
У зв’язку з виявленими порушеннями згідно з частиною дев’ятою статті 72 Закону України  «Про телебачення і радіомовлення» Національна рада наклала на ПП «ТРК «Телком» штраф у розмірі 5% суми ліцензійного збору – 800,00 грн.

До провайдера «Глухівські телекомунікаційні системи» штраф застосовано через порушення частини другої статті 42 галузевого закону, оскільки ліцензіат ретранслював одну програму, яка не входить до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України – «TV RUS». Крім того, під час планової перевірки на підставі моніторингу від 2 грудня 2016 року було зафіксовано порушення частини дев’ятої статті 39 і частини п’ятої статті 42 цього закону – не ретранслювалися дві програми універсальної програмної послуги, а також порушено загальну концепцію добору програм для ретрансляції – ретранслювалися 24 програми, не передбачені загальною концепцією програм для ретрансляції, натомість не було 19 програм, які мали ретранслюватися відповідно до концепції.

Величина штрафу за порушення, пов’язані з трансляцією програм, що не входять до переліку іноземних програм, відповідно до законодавства становить 25% суми ліцензійного збору. Отже, ліцензіат має сплатити 4 000,00 грн.