На чотири супутникові телеканали накладено штраф через відсутність мовлення

25.08.2016

Національна рада визнала невиконання власних рішень чотирма супутниковими мовниками і застосувала до них санкцію «стягнення штрафу». Відповідні рішення ухвалив регулятор під час засідання 25 серпня.

Штрафи було накладено на такі компанії: ТОВ «Міжнародний «Слов’янський канал», м. Київ (логотип «SCI»), ТОВ «Українське народне телебачення УНТ», м. Київ (логотип «УНТ»), ТОВ «Юкрейніан фешн», м. Київ (логотип «UKRAINIAN FASHION UF»), ТОВ «АППІА», м. Київ (логотип «jn1»).

Зазначеним мовникам у лютому цього року було оголошено попередження у зв’язку з відсутністю мовлення і їх було зобов’язано протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

Моніторинг зафіксував невиконання цих рішень, оскільки мовлення так і не було відновлено. З огляду на це Національна рада призначила позапланові перевірки, однак провести їх не вдалося, оскільки за вказаними в ліцензіях мовників адресами  вони не розміщувалися.

Отже, ліцензіати не усунули порушень після оголошення попередження та не виконали рішень Національної ради. Тому регулятор застосував санкцію «стягнення штрафу» у розмірі 7 250 грн. до телеканалів «Слов’янський канал», «Українське народне телебачення УНТ», «Юкрейніан фешн»,  та в розмірі 14 500 грн. (за двома ліцензіями) – до ТОВ «АППІА». Компанії повинні сплатити штраф до державного бюджету у тридцятиденний термін з дня отримання рішення.