Представник Національної ради в Чернігівській області Ірина Сенченко 2 лютого під час навчального семінару розповіла керівникам і представникам об’єднаних територіальних громад краю про те, як створити FM-радіостанцію, і переваги місцевого мовлення для жителів невеличких населених пунктів.
Ірина Сенченко представила розроблену в Національній раді покрокову інструкцію з організації місцевого мовлення і мовлення територіальних громад. Вона зауважила, що в ній міститься пакет усіх необхідних бланків документів і роз’яснення щодо їх заповнення. Тож перший крок, який має зробити громада, — подати заявку на прорахунок частоти, відпрацювати програмну концепцію і йти на конкурс, резюмувала І. Сенченко.
Під час семінару досвідом у реалізації проекту мовлення громад поділилася керівник редакції Борзнянського районного радіо Ірина Плющ. Сьогодні у Чернігівській області лише три комунальні радіомовники виходять у FM-діапазоні – Варвинське, Коропське та Борзнянське районне радіомовлення. І саме останнє здійснює мовлення цілодобово. За рік радіо стало популярним як у своєму районі, так і в сусідніх.
У Чернігівській області нині створено 37 об’єднаних територіальних громад – це більше як 50% території регіону. Місцеве радіо залишається прекрасним способом донесення до людей інформації про те, чим і як живе громада, а також оперативно оповіщувати місцевих жителів у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
Навчальний семінар організований спільно з Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації та Чернігівським центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки програми «U-LEAD з Європою».