На Чернігівщині відбуваються наради-консультації для всіх районів щодо переходу на цифрове мовлення

21.08.2018

Для працівників районних державних адміністрацій Чернігівщини представник Національної ради в області Ірина Сенченко разом із керівником відділу співпраці зі ЗМІ департаменту інформаційної діяльності Чернігівської облдержадміністрації Валерієм Сорокіним провела консультації з питань вимкнення аналогового сигналу мовлення і переходу на цифру. Також для інформування населення краю працює гаряча лінія голови Чернігівської ОДА.

20 серпня нарада відбулася в місті Мена для представників Коропського, Корюківського, Менського, Новгород-Сіверського, Семенівського, Сновського та Сосницького районів.  21 серпня нарада-консультація у місті Ніжині зібрала представників Бахмацького, Бобровицького, Борзнянського, Ніжинського, Носівського районів.

Під час зустрічей були надані роз’яснення стосовно вимкнення аналогового  мовлення, можливих альтернативних способів дивитися телебачення, обладнання, яке необхідне для прийому цифрового сигналу. Ірина Сенченко вручила учасникам підготовлену презентацію «Впровадження цифрового мовлення. Чернігівщина».  

Наступна консультація відбудеться в місті Прилуках, куди запрошені представники Варвинського, Ічнянського, Прилуцького, Срібнянського, Талалаївського районів. А 29 серпня у м. Чернігові зберуться представники Городнянського, Козелецького, Куликівського, Ріпкинського, Чернігівського  районів. Таким чином, будуть охоплені всі 22 райони області.

Після проведених зустрічей районні держадміністрації організують консультації з головами сільських рад, старостами та керівниками об’єднаних територіальних громад стосовно технічних аспектів переходу на цифрове мовлення, налаштування обладнання, термінів вимкнення і розташування веж.

До інформування населення про перехід на цифрове телебачення долучилися і працівники регіональних та місцевих ЗМІ. Їх творчі колективи готують свої програми, ролики і передачі. Щотижня на шпальтах районних газет виходять матеріали на цю тему. Підготовлено інформаційний буклет, який містить відповіді на найактуальніші запитання, а також телефон гарячої лінії, куди можна звернутися за роз’ясненнями. Для операторів call-центру представник Національної ради в Чернігівській області Ірина Сенченко провела попереднє навчання.

Гаряча лінія голови Чернігівської облдержадміністрації – 0 800 501 740 – безкоштовна для всіх мешканців краю. Найближчим часом планується розмістити інформацію про call-центр і на банерах.