Микола Фартушний: перехід на новий технологічний рівень – це також і переформатування ринку

13.09.2013

13 вересня в рамках проекту KIEV MEDIA WEEK відбувся Міжнародний форум «Цифрове мовлення в Україні», організатором якого виступила Незалежна асоціація телерадіомовників.

Це зібрання є професійним майданчиком для вільного спілкування представників державних органів та індустрії, фахівців телерадіоінформаційної сфери та міжнародних експертів, які обговорюють напрацювання щодо розвитку цифрового мовлення в Україні за рік, а також порівнюють їх із міжнародною практикою.

Цифровий форум відбувався сьомий рік поспіль. Національна рада є постійним учасником цього фахового зібрання. У цьогорічному заході взяв участь член Національної ради Микола Фартушний.

Під час свого виступу він зазначив, що коли мова йде про цифрові технології, то насамперед ми маємо на увазі цифрове наземне ефірне телебачення. А вся реформа – набагато ширше поняття, яке включає цілий комплекс проблем.
Відмінністю цьогорічного форуму стало розширення кола питань, які обговорювалися. До порядку денного заходу було включено окремий розділ про впровадження цифрового радіо, також досвідом стосовно перспектив постцифрових технологій поділилися експерти зі Швейцарії і Франції.

Тема цифрового ефірного наземного телебачення була центральною під час цьогорічного зібрання. Панельна дискусія «Результати «цифрової» реформи 2013: як вирішуються питання тарифів і компаній, які досі не мають ліцензії» присвячена підбиттю проміжних підсумків і обговоренню нагальних проблем. У ній брали участь представники державних органів і керівники регіональних та місцевих мовників.

Під час обговорення Микола Фартушний підкреслив, що «тема місцевого мовлення стосовно цифрового ефірного телебачення – дуже болюча. Оскільки сама Угода «Женева-2006» передбачала таку організацію цифрового мовлення, яка взагалі не враховує інтересів місцевого мовника. Ті країни, які вже перейшли на «цифру» і які мали аналогове місцеве мовлення, потерпають від цього і мають безкінечні проблеми.

В Україні це питання вирішується значно простіше. Відмова від синхронного покриття території України, безумовно, пішла на користь місцевим мовникам.

У будь-якому випадку перехід на новий технологічний рівень – це також і переформатування ринку. Окрім використання інших технологій – кабельне, супутникове, інтернет-мовлення, прикладом нової організації діяльності є об’єднання місцевих мовників у консорціуми, що дозволяє покривати певні території з меншим навантаженням на телеканали», – наголосив Микола Фартушний.

Фото dtvforum.org.ua