Можливості для кіновиробництва у Канаді

30.09.2016

Посол України в Канаді Андрій Шевченко на прохання Національної ради вивчив можливості налагодження спільного кіновиробництва української і канадської сторін та поінформував, що є кілька шляхів для такої співпраці.

Один із них – укладання на державному рівні Угоди про спільне кіновиробництво. Тут діють певні правила (посилання) і наявні спеціальні критерії відбору країн, з якими проводяться переговори про спільне кіновиробництво (посилання). Крім базових критеріїв відбору, при розгляді пропозицій щодо початку переговорів про укладення угод враховуються й інші чинники.

Водночас у Канаді наявні й інші можливості для співпраці у сфері виробництва кіно, якими можуть скористатися українські та канадські продюсери.

Телевізійне спільне виробництво може здійснюватися поза межами державної угоди про спільне аудіовізуальне виробництво. Такий продукт може бути сертифікованим як «канадський контент» і зарахований до канадської квоти транслювання на телебаченні, яка становить 65% усього ефірного часу, а також отримати більш привабливі ліцензійні збори (посилання).

Можливі також зйомки в Канаді, коли можна скористатися податковими кредитами на послуги з кіно- або відеовиробництва. Асоціюючись із канадським продюсером, український продюсер може отримати доступ до відшкодовуваного корпоративного податкового кредиту, який покликаний сприяти обранню Канади як місця реалізації проектів аудіовізуального виробництва, працевлаштуванню канадських громадян і зміцнити кіноіндустрію Канади. Ставка цього кредиту – 16%  трудових витрат за послуги, що надаються в Канаді резидентами країни або оподатковуваними канадськими корпораціями (посилання).

Окрім федеральних податкових кредитів, український продюсер через канадського продюсера може зробити запит на отримання провінційного податкового кредиту у провінції, де проводиться зйомка, або кредиту на розвиток (посилання).

Отже, вітчизняні кіно- і телевиробники можуть докладно ознайомитися з наведеними умовами і скористатися ними для налагодження спільного виробництва.