За останні 2 тижні до Національної ради надійшли повідомлення ще від трьох мовників про зміни у їхній діяльності, що вимушено відбуваються через карантинні заходи. Загалом за період дії карантину регулятор отримав такі звернення від 29 телерадіоорганізацій.
18 ліцензіатів поінформували, що були змушені змінити свою сітку мовлення. Це 9 телевізійних і 9 радіомовників.
Серед цих телеканалів 3 ведуть загальнонаціональне мовлення, 3 – регіональне, 3 – мовлять із супутника. Серед радіостанцій, які інформували регулятора, на всю територію України ведуть мовлення 2 компанії, на регіональному рівні працюють 2 ліцензіати, на місцевому рівні – 4. Ще одна радіостанція – супутникова.
Телеканал «112» написав про намір легалізувати зміни, внесені у програмну концепцію мовлення.
5 телерадіоорганізацій були вимушені тимчасово припинити свою діяльність – три радіокомпанії і 2 телевізійні мовники.
Ще кілька ліцензіатів через фінансові та організаційні труднощі не змогли вчасно розпочати мовлення і освоїти виграні на конкурсах частоти. Це – 1 місцевий телеканал, 1 регіональна радіостанція і 4 місцеві радіостанції.
Також Національна рада отримала два листи від Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення. Він інформує про припинення надання телекомунікаційних послуг із трансляції програм ТОВ «Академія» і ТОВ «Сатурн» і можливе припинення надання телекомунікаційних послуг із трансляції телепрограм ТОВ «ТК «Атлант-СВ» через непогашення компаніями заборгованості за надані послуги.
Як зауважила голова Національної ради Ольга Герасим’юк, медіа нині переживають складні часи. Зупинене власне виробництво, а це породжує інші проблеми, зокрема запуск нового сезону, який, очевидно, буде у старому форматі.
Національна рада просить мовників завжди інформувати її, якщо з’являються проблеми, що впливають на виконання ліцензійних умов. Особливо це стосується нинішньої ситуації, адже моніторинг мовлення проводиться постійно, і регулятор має розуміти, що відбувається в ефірі, щоб реагувати відповідним чином.