Мовлення на прикордонні залишається найголовнішою темою для чернігівських медійників

21.11.2017

У Чернігівській обласній державній адміністрації 14 листопада відбулася нарада, організована представником Національної ради у Чернігівській області Іриною Сенченко, на якій медійники регіону обговорили здобутки галузі та найактуальніші питання місцевих ЗМІ.

Йшлося про реорганізацію Новгород-Сіверської філії НСТУ, прикордонне мовлення, відключення аналогового сигналу та перехід на цифрове телебачення. Ірина Сенченко поінформувала колег, що з огляду на прикордонне розташування Чернігівської області відключення аналогового телебачення відбудеться тут в останню чергу.

Вона також повідомила, що Національна рада має комплексний підхід до забезпечення вітчизняного мовлення на прикордонні. Регулятор спільно з іншими державними органами, що діють у сфері ЗМІ, обмірковує можливості встановлення телепередавачів у Новгород-Сіверському, Семенівському, Городнянському, Ріпкинському, Сосницькому районах та місті Славутичі, щоб населення цих територій отримало якісний цифровий телесигнал.

Також Ірина Сенченко з приємністю відзначила, що чернігівські ЗМІ серед найкращих із виконання законів про мовні квоти. Тобто переважна більшість програм місцевого радіо й телебачення ведеться державною мовою, музика також лунає українська.

Завершилась нарада на приємній ноті: на передодні Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку керівникам і журналістам телерадіокомпаній області було вручено почесні відзнаки Національної ради.