Мова ворожнечі неприпустима для усіх мовників, незалежно від подій у суспільстві та ідей, якими керуються автори чи ведучі

25.02.2021

Поширення в ефірі телерадіокомпаній мови ворожнечі і дискримінації неприпустиме, незважаючи на те, від кого такі висловлювання звучать і на кого вони спрямовані. На цьому наголосили перед початком засідання 25 лютого голова Національної ради Ольга Герасим’юк і член Національної ради Максим Онопрієнко. Регуляторний орган реагуватиме на всі подібні факти і вживатиме заходів у межах своїх повноважень.

Максим Онопрієнко, зокрема, прокоментував ситуацію із поширенням висловлювань ведучого «4 каналу» Остапа Дроздова, що викликали  резонанс і жваве обговорення в суспільстві. Стосовно цього факту до Національної ради звернулися і громадяни, і народні депутати з проханням відреагувати. Національна рада за офіційною процедурою надіслала запит до ліцензіата, аби телекомпанія надала пояснення і  запис ефіру, щоб регуляторний орган зміг об’єктивно проаналізувати висловлювання, що звучали в ефірі мовника. Станом на сьогодні, повідомив Максим Онопрієнко, компанія не відповіла на запит Національної ради.

 Максим Онопрієнко ще раз публічно звернувся до «4 каналу», аби той відгукнувся на звернення регуляторного органу і надав затребувані матеріали.

 «Наш підхід як регулятора абсолютно однаковий до всіх мовників. В ефірі не має бути дискримінації, мови ворожнечі, незалежно від того, якими ідеями керувався автор чи ведучий, який висловлював ці твердження. Тому ми чекаємо відповіді ліцензіата, і тоді будемо належним чином реагувати і вживати заходів у межах наших повноважень», – сказав він.

 Зі свого боку голова Національної ради Ольга Герасим’юк наголосила, що будь-які оцінки, аналізи ситуацій необхідно висловлювати в коректній формі, пам’ятаючи, що медіа працюють для суспільства, яке потребує виважених позицій і порозуміння. «Ми не маємо терпіти роздрайв, який часом поширюється через ефіри. Щойно подібні речі будуть помічені Національною радою, ми будемо, безперечно, на це реагувати в рамках того законодавства, яким керуємося», – запевнила вона. ​