21 грудня ц.р. відбулося чергове засідання керівників підгруп Міжвідомчої робочої групи з розробки та впровадження національної системи позначок для захисту дітей від інформації, що може шкодити їхньому здоров’ю і розвитку.
В обговоренні питань порядку денного взяли участь співголова Міжвідомчої групи, заступник голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Лариса Мудрак, керівник наукової підгрупи Любов Найдьонова, керівник інформаційно-освітньої підгрупи Павло Моісеєв, керівник юридичної підгрупи Олег Шосталь, члени Міжвідомчої групи Людмила Василенко, Олена Ракіна, Ольга Сєдова, а також експерт проекту Європейського Союзу та Ради Європи «Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі» Дмитро Котляр.
Лариса Мудрак наголосила на необхідності вирішення як загальних питань, так і конкретних проблем за напрямами діяльності підгруп. Зокрема, це пошук формули поєднання нової системи «розумних символів» з існуючою, за допомогою якої маркуються кінофільми; кількість позначок, яка має з’являтися одночасно на екрані, а також місце їх розміщення та тривалість.
Крім того, співголова Міжвідомчої групи наголосила на тому, що підгрупи повинні працювати активніше. Звернула увагу, що одним із основних завдань на нинішньому етапі є розробка технологічних підходів та програмного забезпечення на базі опитувальника для кодувальників.
Учасники засідання обговорили виконання календарного плану Міжвідомчої робочої групи за 2012 рік. Кожен із керівників підгруп за напрямками проаналізував зроблене, а також означив плани роботи на наступний період.
Зокрема, Любов Найдьонова відзначила, що проведено дослідження на основі опитування батьків на якісному та кількісному рівні. Нині проект графічних позначок потребує стилістичного опрацювання.
Інструкція для кодувальників та розробка вимог, рекомендацій, які застосовуватимуться до кодувальників – ось перспектива роботи підгрупи на найближчі півроку.
Павло Моісеєв повідомив, що інформаційно-освітня група здійснила аналіз матеріалів у ЗМІ щодо публічного представлення нової системи графічних позначок. Він зауважив, що громадськість мало поінформована про існування подібних маркувальних систем в інших країнах та не завжди правильно розуміє, як вони діють. Він запропонував розмістити на сайтах державних органів, діяльність яких дотична до питань захисту дітей, узагальнену інформацію-роз’яснення про цей проект.
Керівник юридичної підгрупи Олег Шосталь підкреслив, що найголовніше завдання нині – визначитися з правовою формою, якою буде впроваджено нову систему позначок. Він повідомив, що більшість членів підгрупи проголосували за те, щоб урегулювати це питання через внесення змін до нової редакції Закону України «Про телебачення і радіомовлення».
Запрошений на засідання експерт проекту Європейського Союзу та Ради Європи Дмитро Котляр, який є одним з авторів проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення», представив свої напрацювання у частині захисту дітей при наданні аудіовізуальних послуг.
Закриваючи засідання, співголова Міжвідомчої робочої групи Лариса Мудрак запропонувала керівникам підгруп визначити пріоритети роботи на кожен місяць майбутнього року.