Методологія моніторингу ЗМІ

Національна рада, здійснюючи нагляд за дотриманням телерадіоорганізаціями виборчого законодавства, користується Методологією моніторингу ЗМІ, розробленою спеціально для регуляторного органу словацькою організацією з моніторингу ЗМІ «MEMO 98», яка застосовує відповідні принципи роботи приблизно в 50 державах світу.

Цей документ передбачає використання методологічних інструментів відповідно до міжнародних стандартів проведення моніторингу ЗМІ, зокрема і під час виборчих процесів. У ньому передбачено застосування як кількісного, так і якісного аналізу телевізійного і радіоконтенту.

Безпосередній автор Методології, експерт Ради Європи Расто Кужель провів для працівників Національної ради навчальний семінар, на якому докладно роз’яснив можливості її застосування.  Вперше  на практиці Національна рада використала  цю методику моніторингу програм електронних медіа у 2015 році під час виборів депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів та оприлюднила її результати у Звіті про ці вибори.