Медійний ландшафт Вінниччини в умовах воєнного стану – робоча поїздка делегації Національної ради

02.10.2024

1 жовтня розпочалася дводенна робоча поїздка члена Національної ради Максима Онопрієнка до Вінниці. Її мета – у безпосередній комунікації із представниками місцевої влади, правоохоронних органів, медійниками обговорити нагальні проблеми медіа та шляхи їх розв’язання.

У поїздці також беруть участь очільниця управління контролю, аналізу та стратегічного розвитку Національної ради Маріна Ткачук, представники медіарегулятора у Черкаській, Полтавській, Житомирській, Кіровоградській областях і у м. Києві та Київській області.

Максим Онопрієнко та представник Національної ради у Вінницькій області Вадим Мазурик зустрілися з першим заступником начальника Вінницької обласної військової адміністрації Наталею Заболотною. Після цього відбулася розширена нарада під головуванням заступника начальника ОВА Андрія Кавунця. У ній взяли участь представники Концерну РРТ, Подільської філії ДП «Український державний центр радіочастот», Управління Національної поліції у Вінницькій області, управління протидії кіберзлочинам у Вінницькій області департаменту кіберполіції, департаменту управління СБУ у Вінницькій області, АТ «Укрпошта», АТ «Укртелеком», ОКП «Агроінформ», Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОВА.

Учасники обговорили нагальні питання інформаційного простору Вінниччини і як їх можна спільно вирішити. Йшлося про покриття області українським мовленням та можливості розвитку інформаційного простору.

Максим Онопрієнко подякував керівництву області за активну співпрацю в інформаційній сфері. «Для агресора комунікаційні об’єкти є такими ж стратегічними цілями, як енергетична та інфраструктурна мережі. Їхня мета – позбавити нас можливості комунікації та інформаційного мовлення. Наше завдання – збільшувати кількість українського мовлення», – зауважив він.

Андрій Кавунець наголосив на важливості ефективного реагування на інформаційні загрози ворога.

«Війна ведеться не тільки на полі бою, але й у сфері інформації. Інформаційний фронт є критично важливим, адже щодня ми повинні переконувати світ у правдивості нашої позиції. Від кожного з нас залежить, як функціонує наш інформаційний простір і як ми доносимо правдиву інформацію до суспільства», – сказав він.

Вадим Мазурик поінформував про стан інформаційного простору регіону. Він розповів про заходи, які вживаються для блокування ворожої пропаганди, забезпечення стабільного мовлення місцевих медіа і контролю за дотриманням обмежень на поширення іноземних програм, які загрожують національній безпеці.

Під час зустрічі обговорили доступність програм у цифровій мережі МХ-7, результати налаштування обладнання у прикордонних районах та потребу інформування населення про можливість підключення до нього.

Розглянули також питання доставки газет до читачів, важливість розвитку критичного мислення населення, спільні плани з питань протидії дезінформаційному впливу іноземних держав.

Сьогодні у рамках візиту делегації Національної ради на Вінниччину відбудеться спеціальний тренінг для медійників Вінниччини. Деталі згодом.


Перейти до вмісту