Медіарегулятор Греції провів конференцію щодо впровадження нових положень Директиви ЄС про аудіовізуальні медіапослуги

27.10.2020

27 жовтня Національна рада з питань радіо і телебачення Греції за технічної підтримки компанії «ITMedia Consulting» організувала онлайн-конференцію «Імплементація Директиви про аудіовізуальні медіапослуги: стан справ». У заході взяли участь працівники відділу міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Національної ради Ірина Моцар і Ганна Мазарська.

Учасники заходу отримали шанс почути, як гравці медіаринку і регуляторні органи ЄС відчувають зміни середовища аудіовізуальних послуг, що відбуваються в рамках перенесення положень оновленої Директиви ЄС до національних законодавств держав-членів Європейського Союзу.

Директива 2018/1808 оновила норми з визначення юрисдикції щодо суб’єктів у сфері аудіовізуальних медіа, вимоги щодо підтримки європейських творів, захисту дітей від шкідливого контенту і всіх громадян від мови ненависті, насильства й тероризму, додала вимоги щодо забезпечення прозорості власності у сфері медіа. Директива поширює дію своїх положень на платформи спільного доступу до відео, адже такі платформи змагаються за одну аудиторію і прибутки з аудіовізуальними медіасервісами.

Кінцевий термін для перенесення відповідних змін із Директиви про аудіовізуальні медіапослуги державами-членами ЄС завершився 19 вересня 2020 року. Однак більшість держав-членів не дотрималися встановленого Директивою терміну, зокрема через пандемію.

На сьогодні лише Данія офіційно затвердила необхідні зміни. У Німеччині нова Міжземельна угода про медіа перебуває у процесі офіційного узгодження всіма парламентами земель. Але Закон про телемедіа (який містить правила про юрисдикцію) та інші закони, що належать до федеральної компетенції, були ухвалені Федеральним парламентом 2 липня 2020 року.

Решта держав-членів ще не завершила процес транспонування Директиви, однак представники зацікавлених органів, установ, компаній і асоціацій здобули достатній досвід свого залучення до оновлення аудіовізуального середовища, щоб поділитися набутими знаннями зі своїми колегами.