У Києві відбулася конференція «Стійкі разом: розвиток медіаграмотності в Україні», організована Міністерством культури та стратегічних комунікацій разом із національним проєктом з медіаграмотності «Фільтр» у співпраці з Центром демократії та верховенства права, ЮНЕСКО і ПРООН в Україні. Подія об’єднала понад 100 учасників, які обговорили, як медіаграмотність може стати щитом в умовах інформаційної війни. До заходу долучилася голова Національної ради Ольга Герасим’юк та Маріна Ткачук, начальниця управління контролю, аналізу та стратегічного розвитку.
На конференції обговорили найважливіші аспекти медіаграмотності,. Подискутували про штучний інтелект: як технології можуть допомогти користувачам відрізняти правду від фейків у цифровому середовищі.
Ольга Герасим’юк, яка наразі перебуває на засіданні EPRA в Лімассолі (Кіпр), виступила з вітальним словом. Вона підкреслила важливість медіаграмотності на тлі загроз російської пропаганди.
Вона зазначила, що війна поставила перед медіа нові виклики, і медійники вчаться адаптуватися до них. Розповіла про проєкти Національної ради, спрямовані на покращення професійних навичок журналістів, закликавши колег перевіряти джерела інформації та долучитися до тесту на медіаграмотність, розробленого медіарегулятором спільно з громадськими організаціями.
«Медіа не просто інформують – вони стали частиною боротьби за свободу. І ми маємо ставати міцнішими у цій боротьбі разом із ними», – наголосила Ольга Герасим’юк, додавши, що нині медійники опановують нові навички та адаптуються до викликів, зокрема через тренінги з медіаграмотності, які проводяться в різних регіонах України. Такі тренінги вже пройшли у Львові та Вінниці, на черзі – Рівне і Київ.
Маріна Ткачук, начальниця управління контролю, аналізу та стратегічного розвитку, під час конференції детально розповіла про можливості через нове медійне законодавство посилити контроль за поширенням інформації та захист громадян від фейків і дезінформаціі.
Конференція завершилася обговоренням теми «Медіаграмотність і медіа: як зробити інформацію суспільним благом». Пролунали пропозиції щодо покращення безпеки медіапростору та зміцнення довіри до журналістики.
У заході взяли участь представники державних установ, міністерств і парламенту, громадських організацій та міжнародних партнерів, що підкреслює високий рівень зацікавленості у розвитку медіаграмотності.