Максим Онопрієнко порушив проблемні питання медіапростору Закарпаття

30.09.2021

На засіданні 30 вересня член Національної ради Максим Онопрієнко розповів про результати зустрічі представників Національної ради та спілкування  з місцевими мовниками і провайдерами в Ужгороді. Наступна зустріч із  представниками індустрії  відбудеться на Донеччині  4 жовтня.

На зустрічі із представниками медіапростору Закарпаття було обговорено нагальні питання, які нині гостро стоять для ліцензіатів Національної ради у регіоні.

Однією з таких проблем провайдери назвали конкурентоспроможність із ОТТ-платформами. Компанії обурюються тим, що поки вони зі свого боку  мають дотримуватися вимог ліцензії, мовних квот і затвердженого переліку іноземних програм, ОТТ-платформи в інтернеті транслюють усе, що хочуть, зокрема й пропагандистські телеканали країни-агресора. До того ж, пропонують занижені ціни на послуги і переманюють споживачів.

Розповідаючи про цю ситуацію, Максим Онопрієнко наголосив на потребі в оновленні медійного законодавства: «Ми розуміємо, що вирішити це питання зможе тільки новий закон про медіа, тому наголошую, зокрема і для представників ЗМІ, які зараз нас дивляться і слухають, що оновлення медійного законодавства – це не забаганки Національної ради, а базова необхідність для функціонування відповідального медіаринку».

Друге важливе питання, яке підняли на обговореннях місцеві мовники, стосувалося проблеми покриття. За словами Максима Онопрієнка, на Закарпатті телеглядачі з легкістю можуть дивитися, наприклад, угорське чи румунське телебачення, однак не українське.

Зрозуміло, особливості місцевості – гори, ліс – усе це впливає на якість сигналу. Водночас, на його думку, це необхідно враховувати під час розробки відповідних державних програм.  «Я переконаний, що тут ми як регулятор маємо виступити провідником цих процесів. Оскільки, йдеться і про інформаційну безпеку зокрема».

Зі свого боку голова Національної ради Ольга Герасим’юк констатувала, що Національна рада опрацьовуватиме отриману інформацію з колегами на міжурядовому рівні та сприятиме швидшому вирішенню питань, які стоять на заваді роботи місцевих мовників.

Обговорення  проблем ліцензіатів Національної ради, що мовлять у зоні ООС  поблизу тимчасово окупованих територій, відбудеться вже найближчими днями, а саме 4 жовтня. Цей регіон є особливо вразливим для російської пропаганди, інфраструктура суб’єктів господарювання, що працюють на межі розмежування, часто зазнає пошкоджень. Тож розмова, у якій візьмуть участь голова Національної ради Ольга Герасим’юк і член Національної ради Максим Онопрієнко, вкрай потрібна для напрацювання наступних кроків для більш якісного забезпечення населення мовленням українських телерадіокомпаній на сході країни.