Майже половина FM-частот Сумської області охоплюють її прикордонні райони

19.02.2020

46% усіх FMчастот,  що задіяні у радіопросторі Сумщини, працюють на прикордонні. Середній такий показник по Україні становить 27%. Такі дані аналізу медійної галузі краю озвучила під час засідання робочої групи з питань розвитку інформаційного простору, інформаційної безпеки та прорахунку частот на телерадіомовлення для Сумської області представник Національної ради у цьому регіоні Лариса Якубенко. На  засідання були запрошені керівники телерадіоорганізацій і провайдери програмної послуги, які провадять діяльність на території області.

Представник регулятора звернула увагу на динаміку позитивних зрушень у розбудові інформаційного простору Сумської області. Так, у рамках проєкту Національної ради «Мовлення громад» у 2017 – 2019 роках було прорахувано частоти для всіх районних редакцій проводового мовлення. Станом на початок 2020 року всі редакції отримали ліцензії на FM -мовлення. Кількість місцевих FM-радіостанцій збільшилася удвічі – із 7 до 15. Їх партнерами стало Суспільне мовлення – програми «Радіо «Промінь», «Радіо «Культура», а також «Армія ФМ – військове радіо».

Лариса Якубенко також зазначила, що відповідно до даних аудиту Національної ради концентрація кабельних мереж у прикордонних районах Сумщини вища ніж у сусідніх Чернігівській та Харківській областях, і становить  37% (середній показник по Україні  – 29%).  Задля стимулювання розвитку радіомовлення та кабельних мереж на прикордонні Національна рада ініціювала впровадження знижки у розмірі 70% ліцензійного збору та збору за продовження ліцензій для  радіомовників і провайдерів програмної послуги, що ведуть діяльність на прикордонних територіях.

Керівники телерадіоорганізацій і провайдери програмної послуги висловилися на підтримку діяльності Національної ради в цьому напрямі. Вони вважають, що ініціативи регулятора на часі і будуть сприяти подальшій розбудові інформаційного простору північного прикордоння.

Члени робочої групи ухвалили рішення рекомендувати керівництву Сумської облдержадміністрації звернутися до Кабінету Міністрів України і Ради національної безпеки і оборони України з відповідними листами щодо впровадження такої знижки – 70% – для  мовників і провайдерів програмної послуги, що ведуть діяльність на прикордонних територіях.