Ліцензіати зможуть брати участь у онлайн-засіданнях Національної ради з офісів представників в областях – регулятор вніс зміни в Регламент

24.12.2020

Національна рада внесла зміни до Регламенту своєї діяльності та до Положення про управління представників регулятора в областях. Відповідні рішення були ухвалені під час засідання 23 грудня.

Регламент встановлює порядок організації та внутрішньої роботи Національної ради, проведення засідань, підготовки та прийняття рішень, визначає інші процедурні питання її діяльності. Голова Національної ради Ольга Герасим’юк уточнила, що вносячи зміни у цей нормативний акт, Національна рада уточнює, чітко виписує певні процедури і фіксує ті вимоги, які надійшли від законодавця у цей період ковідного карантину.

Зміни внесено, зокрема, до таких розділів: розділ III. Засідання Національної ради, розділ VII. Взаємодія із засобами масової інформації та громадськістю, розділ VIII. Організація роботи із зверненнями громадян та запитами на доступ до публічної інформації.

З новою редакцією Регламенту можна ознайомитися за посиланням.

Доповідаючи щодо внесення змін до Положення управління про представників, член Національної ради Олександр Ільяшенко зауважив, що ці зміни стосуються роботи регулятора в режимі реального часу. Положення доповнено, зокрема, пунктом про те, що представники здійснюють організаційні заходи щодо проведення регіональних нарад, семінарів, конференцій тощо, а також заходи щодо забезпечення проведення засідань Національної ради у режимі реального часу он-лайн.

Перший заступник голови Національної ради Валентин Коваль пояснив, що зміни, внесені до Регламенту і до Положення управління про представників Національної ради, дають змогу ліцензіатам залежно від складності питання брати участь в онлайн-засіданні регулятора, відвідавши офіс представників Національної ради в областях, а не їхати до Києва. «Це дуже важливо з огляду на те, що пересування по країні все ще ризиковане через пандемію», – сказав Валентин Коваль.

Голова Національної ради Ольга Герасим’юк вкотре наголосила, що й досі не всім ліцензіатам потрібно було їхати до Києва для участі в засіданні, якщо вони повідомляли листом, що погоджуються, аби питання було розглянуто без їхньої участі. Така можливість залишається і зараз. Тому ліцензіати мають більше можливостей обирати  зручний спосіб для участі в он-лайн засіданнях регулятора, дотримуючись при цьому законодавчих вимог.