Ліцензіати Національної ради підтримали проект cтратегії розвитку телерадіомовлення на Херсонщині та в Криму

23.06.2016

На зустрічі члена Національної ради Сергія Костинського з ліцензіатами Херсонщини учасники заходу погодили проект Стратегії розвитку телерадіомовлення в Херсонській області та організації мовлення на Крим, який розробила відповідна робоча група Національної ради.

Представники місцевих телеканалів, радіостанцій і провайдерів програмної послуги внесли свої пропозиції до плану дій Стратегії. «Ліцензіати Національної ради звернули увагу на потребу глушіння ефірного сигналу з Криму, про що плануємо поінформувати відповідні силові структури, а також заявили про необхідність встановлення цифрових передавачів на півдні та півночі області через відсутність у цих районах українського цифрового телебачення і зголосилися брати участь у проекті», – розповів Сергій Костинський.

Ліцензіати запропонували, крім веж у селищах Чонгар і Каланчак, побудувати додаткову вежу у Високопіллі, що дасть змогу ефективно покрити «білі плями» телевізійним та радіосигналом у північних районах Херсонщини. 

Окремою темою спілкування стала необхідність створення умов для розвитку в сільських районах широкосмугового доступу, що стратегічно є найперспективнішим способом доставки українських телеканалів у кожен дім. На сьогоднішній день, за словами провайдерів програмної послуги, бар’єри для цього створює тільки місцеве обленерго. 

Також під час перебування в Херсоні Сергій Костинський презентував методичні рекомендації, які було розроблено Національною радою та Українською асоціацією мовлення громад, щодо переходу редакцій проводового мовлення на ефірне мовлення та створення селищними радами локальних радіостанцій малопотужного мовлення.

Нагадаємо, в розробці проекту Стратегії розвитку телерадіомовлення в Херсонській області та організації мовлення на Крим взяли участь представники Національної ради, Міністерства інформаційної політики, Херсонської облдержадміністрації, Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, Українського державного центру радіочастот, Національної телекомпанії України та інших відомств.