Ліцензіатам Національної ради призначено позапланові перевірки

10.02.2017

Регуляторний орган 9 лютого призначив позапланові перевірки п’яти ліцензіатам. Це – телерадіоорганізації ТОВ ТРК «Гармонія міра», м. Одеса (позивні «Гармонія міра»), ТОВ «Ейчді фешн», м. Київ (супутникове телебачення, логотип «HDFASHION&LifeStyle»), ТОВ «ТРК «Радіо великих доріг», м. Олександрія Кіровоградської обл. (позивні «Радіо великих доріг»), ТОВ «Медіасистем-групп», м. Чернівці (кабельне телебачення, логотип «ТВА місто»), а також провайдер програмної послуги із м. Генічеська Херсонської області ПП «Торнадо».

 Компанії «Гармонія міра» позапланову перевірку призначено на звернення народного депутата Н. Савченко і Одеської міської організації всеукраїнського об`єднання  «Свобода», у якому зазначено, що 22.01.2017 о 00.40 в ефірі телерадіоорганізації (102,7 МГц) транслювався повтор 21-го випуску передачі «Істоки», яка, на думку заявників, має антидержавний зміст і створює умови для дестабілізації національної безпеки. Зокрема, інформація, викладена в радіопередачі, нав’язує слухачам негативне ставлення і ставить під сумнів існування української мови, культури, неможливість розриву зв’язків з «братньою Росією», суперечливість існування України як держави, що є ознакою порушення ліцензіатом вимог абзацу шостого частини другої статті 6 і пункту є) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Крім того, заявники відзначають, що в ефірі «Гармонії міра» обсяг україномовних програм становить невеликий відсоток, що є ознакою порушення частин другої і п’ятої статті 9 вимог цього Закону.

 Телеканалу «HDFASHION&LifeStyle» позапланову перевірку призначено за результатами моніторингу, проведеного 27 грудня 2016 року, під час якого зафіксовано, що ліцензіат змінив технічні параметри мовлення. Це є ознакою порушення вимог частини сьомої статті 27, пунктів а) та  ґ) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

 Моніторингом Національної ради від 15 січня 2017 року зафіксовано ознаки порушення телерадіокомпанією «Радіо великих доріг» частини сьомої статті 27 і частини восьмої статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки недотримано умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення, а також частин першої та третьої статті 46 цього Закону, оскільки в ефірі не було зафіксовано позивні, передбачені чинною ліцензією на мовлення, – «Радіо великих доріг». Натомість звучали позивні «Люкс ФМ» і відповідні різноманітні  джингли. Програмне наповнення ефіру цього дня було ідентичним до ПрАТ «Радіокомпанія Люкс», однак умовами ліцензії одеського мовника не передбачено ретрансляції програм інших мовників і використання інших позивних.

Позапланову перевірку компанії «Медіасистем-групп» із м. Чернівців призначено, оскільки зафіксовано, що ліцензіат не веде мовлення.

 Позапланову перевірку рішенням Національної ради також призначено провайдеру програмної послуги  ПП «Торнадо». Моніторингом програм компанії виявлено, що універсальна програмна послуга, затверджена рішенням Національної ради від 08.12.2016 № 2572, надається провайдером не у всьому обсязі, зокрема не транслюються 4 програми  (НТКУ («Скіфія»), ТОВ «ТРК «Херсон Плюс», ДП «Парламентський телеканал «Рада», НТКУ («стилізована літера «К»). Крім того, ретранслюються 15 програм, які не входять до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України: «Шансон-ТВ», «СТС», «ТВ 3», «360°», «МИР», «Москва Доверие», «ТНТ», «Матч!», «Родное кино», «Наше новое кино», «Че», «Петербург 5», «Домашний», «Карусель», «Русский роман». Також порушено загальну концепцію добору програм для ретрансляції – не ретранслюються 24 програми, передбачені ліцензією, і ретранслюються 11 програм, що не передбачені ліцензією.

 Після з’ясування і вивчення усіх обставин стосовно виявлених ознак порушень законодавства України в діяльності зазначених мовників Національна рада ухвалить відповідні рішення.