Ліцензіатам Національної ради оголошено попередження

24.02.2017

Національна рада на засіданні 23 лютого, розглянувши матеріали позапланових перевірок ліцензіатів, застосувала до деяких компаній санкцію «оголошення попередження». Зокрема, це мовники ТОВ «Телерадокомпанія «Погода ТБ», ТОВ «Міжнародний «Слов’янський канал», Редакція Чортківського районного радіомовлення і провайдер програмної послуги ТОВ НВП «Тенет».

До ТРК «Погода ТБ» (логотип «BUSINESS») санкцію застосовано у зв’язку з порушенням частини сьомої статті 27 і пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки компанія не мовить у багатоканальній цифровій мережі МХ-3.

ТОВ «Міжнародний «Слов’янський канал» (супутникове мовлення, логотип «SCI») отримав попередження за порушення пункту 4.2 Інструкції про порядок здійснення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги, оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення та про порушення законодавства про рекламу, оскільки ліцензіатом не було надано можливості уповноваженому працівнику Національної ради провести планову перевірку. Знайти ліцензіата за вказаною в ліцензії адресою місця його розміщення не вдалося. Водночас моніторингом регуляторного органу від 26 січня цього року зафіксовано, що телеканал не мовить.

Через такі самі причини не вдалося провести перевірку Редакції Чортківського районного радіомовлення із м. Чорткова Тернопільської області (місцеве проводове мовлення, позивні «Говорить Чортків»). Моніторинг ефіру компанії, який засвідчив, що вона не веде мовлення відповідно до програмної концепції 2 год. 54 хв. на тиждень, було проведено 21 – 25 листопада 2016 року.

Усіх  мовників зобов’язано упродовж місяця увідповіднити свою діяльність вимогам законодавства.

Одеському провайдеру «Тенет», що провадить діяльність з використанням технології IPTV, оголошено попередження за порушення частини дев`ятої статті 39, частин другої, п’ятої статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та пункту 2.3 розділу ІІ Положення  про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги. У діяльності компанії зафіксовано, що не ретранслюються 13 програм універсальної програмної послуги, не ретранслюються 19 програм, передбачених ліцензією, натомість наявні 8 програм, що не передбачені ліцензією і програмною концепцією. Крім того, моніторингом зафіксовано ретрансляцію 7 програм, які не входять до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України. Заслухавши пояснення представника компанії, Національна рада застосувала до провайдера санкцію «оголошення попередження» і зобов’язала його протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.