Ліцензіатам Національної ради оголошено попередження

31.03.2017

До чотирьох мовників – ТОВ «МІСТО ТБ», ТОВ «Буковинська Хвиля», Редакції радіомовлення м. Умані та Уманського району і ТОВ ТРК «Захід», – а також провайдера ТОВ «КАТ» рішеннями Національної ради 30 березня за результатами перевірок застосовано санкцію «оголошення попередження».

Під час позапланової перевірки ТОВ «Місто ТБ», м. Чернівці (мовлення в багатоканальній телемережі МХ-5, логотип «Місто ТБ»), зафіксовано порушення вимог частини сьомої статті 27 і частини восьмої статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки фактичні показники програмної концепції мовлення не відповідають зазначеним у ліцензії. Так, істотно зменшено обсяг програм власного виробництва, інформаційно-аналітичних передач та фільмопоказу, майже удвічі збільшено обсяг розважально-музичних передач. Немає передбачених умовами ліцензії культурно-мистецьких, науково-просвітницьких і дитячих передач.

Порушення програмної концепції мовлення, а саме вимог частини сьомої статті 27 і частини восьмої статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення»,  виявлено і в діяльності ТОВ «Буковинська Хвиля», м. Чернівці (позивні «Буковинська хвиля»), що зафіксовано трьома моніторингами, на підставі яких проводилася позапланова перевірка компанії.

Плановою перевіркою Редакції радіомовлення м. Умані та Уманського району, м. Умань Черкаської обл. (місцеве проводове мовлення, позивні фрагмент української народної пісні «Там де, Ятрань круто в’ється»), виявлено порушення частини четвертої статті 35 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки ліцензіат протягом 30 днів не подав до Національної ради заяву про переоформлення ліцензії у зв’язку зі зміною відомостей про органи управління, що відбулися 2 лютого 2015 року.

Попередження оголошено і ТОВ ТРК «Захід», м. Рогатин Івано-Франківської області (логотип «Захід TV»), через порушення мовником пункту 4.2 Інструкції про порядок здійснення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги, оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення та про порушення законодавства про рекламу. Для перевірки усунення компанією попередніх порушень працівник Національної ради на підставі моніторингу мав провести позапланову перевірку. Однак зробити це не вдалося, оскільки за вказаною в ліцензії адресою місцезнаходження ліцензіата не було виявлено. Телефонні номери, зазначені в Державному реєстрі телерадіоорганізацій України, не відповідали, і лист-повідомлення про проведення позапланової перевірки повернувся через фактичну відсутність адресата за зазначеною відповідно до ліцензії на конверті адресою компанії. Таким чином, Національна рада визнала порушення ТОВ ТРК «Захід» пункту 4.2 зазначеної вище Інструкції.

Такі самі обставини, що унеможливили проведення моніторингу програмної послуги і планової перевірки, стали причиною застосування санкції до провайдера програмної послуги ТОВ «КАТ» із м. Арциза Одеської області.

Застосувавши санкції «оголошення попередження», Національна рада зобов’язала усіх ліцензіатів протягом одного місяця увідповіднити свою діяльність вимогам чинного законодавства.