Важливим для Національної ради і для індустрії залишається питання запровадження штрафних санкцій. Над цією проблемою регулятор працює не один рік . Як зазначила Лариса Мудрак – заступник голови Національної ради, на брифінгу 3 жовтня, регулятор «вшосте пропонує і робить спроби для того, щоб врешті-решт запровадити розміри штрафів».
Вона пояснила, що санкція стягнення штрафу існує в законодавстві. Але їх розміри мають бути затверджені Кабінетом Міністрів України. Починаючи з 2008-го року, Національна рада неодноразово готує і подає проекти до Кабміну. Аналіз цих проектів свідчить про те, що підходи, які були запропоновані в них, різняться за своєю суттю. «Останній проект, – зазначила Лариса Мудрак, – базується на принципі, що в основі штрафної сітки розміру штрафів лежить показник безпосередньо мінімальної зарплати. Однією із пропозицій громадськості було покласти в основу показник неоподаткованого мінімуму доходів громадян. Національна рада ж пропонує базуватися на показнику мінімальної заробітної платні».
Національний регулятор неодноразово виносив цей проект на обговорення. Він і нині розміщений у рубриці «Проекти для громадського обговорення» на офіційному веб-сайті Національної ради.
«Вкотре звертаємо на це увагу і індустрії, і всіх організацій, які зацікавлені у тому, щоб цей проект набув чинності. Ми продовжуємо вірити, що ми разом з представниками індустрії і телерадіоорганізацій, базуючись на законних підставах, дійдемо до спільного показника. Тому що всі шість разів закінчувалися невдачами, тому що, на жаль, організації, лобіюючи ті чи інші інтереси індустрії, критикують проекти до такої межі, що штрафи не стають реалізмом», – наголосила вона.
Заступник голови Національної ради сказала, що є багато відгуків від організацій, в тому числі, й від Громадської ради при Національній раді щодо вдосконалення цього проекту. У них відзначаються позитивні зміни, наприклад, що є розмежування телерадіоорганізацій і провайдерів програмної послуги. З проекту вилучено порушення, які не мали стосунку до діяльності провайдерів програмної послуги, а саме: щодо авторського права. «Ми готові говорити щодо підходів розмірів штрафів для провайдерів, які покривають великі території і тих, які покривають меншу територію», – зауважила вона.
Національна рада намагається дійти до логічного завершення роботи над удосконаленням цього проекту і ще раз подати його на розгляд Кабінету Міністрів. «Сподіваємося, що це рішення буде спільним, щоб штрафи стали діючими і в законодавстві, і в регуляторній діяльності», – підсумувала Лариса Мудрак.