Лариса Мудрак очолила одну з робочих груп Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства

24.04.2012

Заступник голови Національної ради Лариса Мудрак очолить робочу групу з питань відкритості органів державної влади та залучення громадськості до формування політики. Таке рішення ухвалено на другому засіданні Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства, що відбулося 24 квітня 2012 у приміщенні Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Протягом наступного тижня потрібно сформувати експертну групу та узгодити основні напрями роботи цієї групи. Передусім необхідно надати спільні пропозиції щодо втілення плану першочергових заходів щодо реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні або висловити свої зауваження до нього.

Загалом створено сім робочих груп. Окрім зазначеної вище, групи працюватимуть за такими напрямами: правового забезпечення діяльності ІГС; державної фінансової підтримки ІГС, їх оподаткування та залучення до надання соціальних послуг; інформаційної політики; благодійництва, волонтерства і громадянської освіти; місцевої демократії та самоорганізації населення; дослідження стану громадянського суспільства.

Наступне засідання планується на початку червня у формі виїзної наради. Тоді всі робочі групи презентують свої плани діяльності.

Робота Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства вже має практичні результати – ухвалено новий Закон України «Про громадські об’єднання», який закладе законотворчий фундамент для подальших дій у рамках розвитку громадянського суспільства. Завдання нинішнє – до жовтня цього року підготувати та внести на розгляд Парламенту пропозиції щодо змін до діючих законодавчих актів у зв’язку з ухваленням цього закону.

«Наше завдання – створити такі умови, щоб цей закон запрацював. Тобто, де необхідно, узгодити з ним існуюче законодавство в різних сферах. Я думаю, це можна зробити протягом травня. Не потрібно чекати розпалу парламентських перегонів», – зазначила голова Координаційної ради, радник Президента України Марина Ставнійчук. Вона нагадала, що закон набуде чинності 1 січня 2013 року.

До складу Координаційної ради увійшов 51 учасник . Серед них – представники державних органів та громадських інституцій. Очолює цю структуру радник Президента України та керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Марина Ставнійчук.

Спільними зусиллями учасники планують сформувати сприятливе середовище для подальшого становлення в Україні громадянського суспільства, підвищити роль його інститутів у здійсненні державної політики та посприяти досягненню європейських стандартів забезпечення й захисту прав і свобод людини і громадянина.


_____________________________________________________________________________
Стежте за нашими новинами на facebook.com/NacRada та twitter.com/NacRada