Київський апеляційний адміністративний суд підтримав позицію Національної ради у справах за позовом компаній «UMH group»

24.04.2018

23 квітня Київський апеляційний адміністративний суд задовольнив апеляційну скаргу Національної ради у справі про відмову у продовженні строку дії ліцензії на мовлення ТОВ «ТРК «НБМ-Радіо», що входить до «UMH group».

Компанія попередньо позивалася до Окружного адміністративного суду міста Києва про визнання протиправним і скасування рішення Національної ради  від 05.10.2017 № 1886, яким ТОВ «ТРК «НБМ-Радіо» було відмовлено у продовженні строку дії ліцензії. Позов мовника рішенням суду в лютому цього року було задоволено. Національна рада зі свого боку подала апеляційну скаргу до Київського апеляційного адміністративного суду. Його постановою від 23.04.2018 апеляційну скаргу Національної ради задоволено, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 07.02.2018 скасовано і прийнято нове рішення, яким відмовлено в задоволенні позовних вимог ТОВ «ТРК «НБМ-Радіо».

Також Київський апеляційний адміністративний суд залишив без задоволення апеляційні скарги ДП ТРО «Довіра» і ТОВ «Радіо-Авто» щодо відмови Окружного адміністративного суду міста Києва в задоволенні позову цих компаній до Національної ради. Вони оскаржували рішення регулятора про  відмову у продовженні строку дії ліцензій на мовлення. Київський апеляційний адміністративний суд залишив рішення суду першої інстанції без змін.

У березні – квітні цього року  в апеляційній інстанції розглядалися скарги ТОВ «ТРК «Форум», ТОВ «ТРК «Золоті ворота», ДП «ТРО «Довіра», ТОВ «Радіо-авто», ПП «ТРК «ТТ» і ТОВ Фірма «Волинь» на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва, якими цим компаніям було відмовлено у задоволенні позову до Національної ради щодо скасування рішень про результати позапланової перевірки і звернення до суду з позовом про анулювання ліцензій. Київський апеляційний адміністративний суд залишив скарги позивачів без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

Нагадаємо, раніше під час проведення позапланових перевірок Національна рада виявила в діяльності радіокомпаній «Українського медіа холдингу» низку порушень Закону України «Про телебачення і радіомовлення». 5 жовтня 2017 року регулятор на черговому засіданні ухвалив рішення про відмову в продовженні строку дії ліцензій на мовлення п’яти радіостанцій холдингу, а також вирішив подати до суду позов про анулювання 30-ти ліцензій 12-ти радіокомпаній «UMH group».