Київ вітає ХІХ Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах»

19.05.2021

21 – 23 травня в Києві відбудеться ХІХ Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах». Темою цьогорічного фестивалю визначено — «МедіаКод моєї країни, світу». Захід уже вдруге відбудеться в режимі онлайн, у ньому візьмуть участь понад 800 учасників.

Учасниками фестивалю є конкурсанти,  які змагалися за першість у 10 номінаціях, та запрошені гості із Києва, 19 регіонів України та 8 країн світу: Франції, Білорусі, Польщі, Чехії, Нідерландів, Словенії, Узбекистану, Казахстану. Цього року на адресу «Прес-весни» надійшло близько тисячі робіт, які оцінювало професійне журі – редактори й журналісти провідних ЗМІ України, науковці і практики столичних закладів вищої освіти. 

У травні упродовж трьох днів фестивалю, крім урочистої церемонії нагородження переможців, відбудуться прямі ефіри, онлайн-квести, вебінари, майстер-класи, кінотеки, медіаігри та віртуальні екскурсії. Переможці не тільки отримають призи, а й матимуть можливість вступити до профільних вищих закладів освіти на пільгових умовах (за сертифікатами зі знижкою для переможців).

У програмі фестивалю – вітальні відеоролики від організаторів і гостей; презентації закладів вищої освіти, медійних фестивалів та конкурсів від партнерів; зустрічі з лідерами думок і громадськими активістами; перегляди документальних фільмів про національну ідентичність; віртуальна екскурсія до Музею становлення української нації; бліц-змагання у форматі відеоігор «Мій Київ» і «Мозаїка», приурочених до 30-річчя Незалежності України, розроблені викладачами Київського палацу дітей та юнацтва. Майстер-класи і вебінари з медіаграмотності та безпеки в інтернеті, сучасні технології протидії фейкам і дезінформації від професіоналів – відомих журналістів і медіатренерів.

Організаторами та співорганізаторами фестивалю є Київський палац дітей та юнацтва, Департамент освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за підтримки Міністерства освіти і науки України, Національної спілки журналістів України, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Державного комітету телебачення та радіомовлення України, Академії української преси, Національної спілки письменників України.

Стежте за інформацією на інтернет-ресурсах: КПДЮІТА «ЮН-ПРЕС».

З програмою фестивалю можна ознайомитися за посиланням.

Зареєструватися для участі в заходах фестивалю можна за посиланням.

Контактна інформація:
Олеся Катрич, координатор фестивалю, 0673270677
Надія Іллюк, керівник ІТА «ЮН-ПРЕС», голова Оргкомітету фестивалю, 0677657203